پایان دور سوم پیاده‌روی‌ فضایی در ایستگاه فضایی

  دو فضانورد آمریکایی روز گذشته (یکشنبه) سومین پیاده‌روی فضایی خود در هشت روز گذشته را به منظور آماده‌سازی ایستگاه فضایی بین‌المللی برای ورود فضاپیماهای بیشتر به پایان رساندند. سوم


  به گزارش سرویس علمی ایسنا، کاپیتان بری ویلمور، فرمانده ایستگاه فضایی به همراه تری ویرتس، مهندس پرواز ایستگاه، کار خود را طی پنج ساعت و ۳۸ دقیقه به انجام رساندند که یک ساعت سریعتر از زمان برنامه‌ریزی شده بود.

  فضانوردان در این پیاده‌روی به نصب ۱۲۱ متر کابل، چند آنتن و بازتابنده‌هایی برای کمک به مسیریابی فضاپیماها در الحاق به ایستگاه پرداختند.

  در دو پیاده‌روی قبلی، فضانوردان به نصب کابل‌ها و روغنکاری بخش‌های قفل‌شونده بازوی رباتیک ایستگاه فضایی پرداختند که به گفته ناسا، پس از یک دهه دچار «آرتروز» شده بودند.

  پیاده‌روی فضایی روز یکشنبه، صد و هشتاد و هفتمین دور از این مأموریت‌ها در ایستگاه فضایی و یکی از چند پیاده‌روی برنامه‌ریزی شده در سال جاری به منظور آماده‌سازی آزمایشگاه مداری برای عصر جدیدی است که در آن، فضاپیماهای تجاری بیشتری به انتقال فضانوردان به زیر مدار خواهند پرداخت.

  شرکت‌های بوئینگ و اسپیس‌ایکس در حال کار بر روی فضاپیمای جدیدی هستند که فضانوردان را به فضا منتقل کرده و دسترسی آمریکا به مدار زمین را برای نخستین‌بار پس از پایان برنامه شاتل ناسا در سال ۲۰۱۱ احیا خواهد کرد.

  فضاپیمای سرنشین‌دار بوئینگ موسوم به CST-۱۰۰ قرار است اولین پرواز سرنشین‌دار خود را در اواخر سال ۲۰۱۷ انجام داده و شرکت اسپیس‌ایکس امیدوار است کمی پس از آن بتواند این مأموریت را تکرار کند.

  مأموریت روز یکشنبه در حالی صورت گرفت که در پایان پیاده‌روی روز چهارشنبه (ششم اسفند) لباس فضایی ویرتس دچار مشکل شده و مقادیر کمی از آب وارد کلاه وی شد. کارشناسان ناسا پس از اطمینان از نبود خطر، به فضانوردان برای انجام مأموریت روز یکشنبه اجازه دادند که این مأموریت بدون مشکل انجام شد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.