برنامه روسیه برای ارسال انسان به ماه تا ۲۰۳۰

  روسیه پس از تعهد برای حفظ ایستگاه فضایی بین‌المللی در مدار برای ۹ سال دیگر، از برنامه‌های خود برای ارسال پروازهای سرنشین‌دار به ماه تا سال ۲۰۳۰ رونمایی کرد. برنامه روسیه برای ارسال انسان به ماه تا ۲۰۳۰


  سازمان فضایی روسیه (روسکاسموس) خبر داد که مأموریت‌های سرنشین‌دار، پس از احیای برنامه ماه این کشور و با ارسال فضاپیمای بدون سرنشین آغاز خواهند شد.

  این اخبار سه سال پس از افشای سندی از سوی این سازمان اعلام شده که از یک سفر سرنشین‌دار به ماه در برنامه‌های خود خبر داده بود.

  این نخستین‌بار است که مسکو ضرب‌الاجلی را برای برنامه‌های فضایی تعیین می‌کند و امیدوار است بتواند شکوه اولیه رقابت‌های فضایی را که طی آن توانسته بود در ارسال انسان به مدار زمین از آمریکا پیشی بگیرد، بازیابد.

  باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این خواسته بود که آمریکایی‌ها تا سال ۲۰۳۰ به مریخ پرواز کنند.

  یک سخنگوی روسکاسموس اظهار کرد: تقریبا در سال ۲۰۳۰ قرار است برنامه‌ها به سوی پروازهای سرنشین‌دار ارتقا یابد.

  این سازمان همچنین اعلام کرد که به کار خود با ناسا در پروژه ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داد و پس از آن امیدوار است بتواند ایستگاه مداری خود را بسازد. به گفته روسکاسموس، این ایستگاه به روسیه دسترسی تضمینی به کیهان را ارائه خواهد کرد.

  مقامات دولت روسیه سال گذشته در پی تیره شدن روابط با آمریکا اظهار کردند که ممکن است به همکاری و سرمایه‌گذاری خود در ایستگاه فضایی تنها تا سال ۲۰۲۰ ادامه دهند. ادامه همکاری فضایی بین مسکو و واشنگتن زمانی حاصل شد که آمریکا صادرات فناوری‌های پیشرفته به روسیه را ممنوع کرد.

  صنعت فضایی، پایه رقابت‌های شدید بین روسیه و آمریکا بوده که ریشه آن به زمان جنگ سرد برمی‌گردد. آمریکا و شوروی سابق برای چندین دهه در این رقابت عصر فضا باقیمانده بودند.


  یوری گاگارین، فضانورد روسی به عنوان اولین انسان در سال ۱۹۶۱ به فضا رفت و نیل آرمسترانگ آمریکایی نیز در سال ۱۹۶۹ به عنوان اولین انسان به ماه سفر کرد؛ اما با پایان جنگ سرد، این رقابت به همکاری تبدیل شد.


  منبع ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.