اینترنت در کره مریخ راه اندازی می شود

  برخی رسانه گزارش دادند: دانشمندان در برنامه های جدید خود سامانه سرویس و خدمات اینترنت در کره مریخ را راه اندازی می کنند. اینترنت در کره مریخ راه اندازی می شود


  به گزارش ایرنا از راشا تودی ،'ایلان ماسک' مدیرکل شرکت فناوری های اکتشاف فضایی 'SpaceX 'در برنامه های جدید خود قصد ساخت سامانه سرویس و خدمات اینترنت با نام 'Marsnet ' را دارد.

  طبق این گزارش به کمک این سرویس نه تنها ساکنان نقاط دورافتاده کره زمین، بلکه ساکنان کره مریخ نیز خواهند توانست به اینترنت دسترسی داشته باشند.

  وی دراین باره گفت :پروژه جدید از اهمیت ویژه ای برای کره مریخ و امکان ایجاد ارتباط در این سیاره برخوردار است.

  ماسک، پیش از این گفته بود که امیدوار است تا ۱۰ الی ۱۲ سال آینده، نخستین گروه انسانها را به مریخ بفرستد.

  وی اضافه کرد :قرار است ارسال انسانها به مریخ از طریق فضاپیماهای این شرکت انجام شود،در هر صورت، پروژه اینترنتی کمپانی 'SpaceX ' می تواند امکان ورود ساکنان دورترین و محروم ترین نقاط کره زمین به شبکه جهانی را نیز فراهم سازد.

  ماسک گفت :در این پروژه قصد دارد تا صدها ماهواره را در ارتفاع ۱۲۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار دهد. برخی از این ماهواره ها ممکن است در ارتفاع پایین تری قرار گیرند تا بدین ترتیب دسترسی اینترنت در کره زمین را بهبود بخشند.

  به گفته وی این پروژه، زودتر از پنج سال آتی تحقق نخواهدیافت .

  ماسک اظهار کرد :هدف از این پروژه ، ایجاد سامانه ارتباطی جهانی گستره تر وضعیت فعلی است که این پروژه با همکاری شرکت اینترنتی گوگل 'Google ' اجرا خواهد شد.

  گوگل چندی پیش اعلام کرد که مبلغ یک میلیارد دلار را برای کمک به توسعه برنامه ی های شرکت 'SpaceX ' سرمایه گذاری کرده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .