برگزیدگان مسابقه نقاشی من و فضا معرفی شدند

برگزیدگان مسابقه نقاشی" من و فضا" در روز چهارشنبه مورخ ۲۸ خرداد سال جاری در پژوهشگاه فضایی ایران معرفی شدند. برگزیدگان مسابقه نقاشی من و فضا معرفی شدند

طی مراسمی با حضور ریاست پژوهشگاه فضایی ایران و برخی مسئولان در جشن مسابقه نقاشی "من وفضا" که در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد، ضمن تقدیر از شرکت‌کنندگان در این مسابقه نفرات برتر معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران در این مراسم دکتر حسن کریمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران طی سخنانی اظهار داشت: مسابقه نقاشی من و فضا به مناسبت روز ملی فناوری فضایی برای کودکان و نوجوانان از سوی این پژوهشگاه برگزار شده است.

ریاست پژوهشگاه فضایی ایران هدف از برگزاری این مسابقه را ترویج فرهنگ فضایی برای عموم و تشویق کودکان و نوجوانان به آشنایی و فراگیری علوم و فناوری‌های فضایی و کاربردهای آن در زندگی انسان برشمرد.

دکتر کریمی درباره نحوه فراخوان این مسابقه اظهار نمود: اطلاعیه برگزاری این مسابقه از طریق سایت پژوهشگاه فضایی ایران و ارسال پوستر به مدارس به کودکان و نوجوانان اعلام شد که بدین ترتیب حدود ۳۳۰ نقاشی از سنین ۴ تا ۱۵ سال دریافت شد.

وی یادآور شد موضوع مسابقه در سه موضوع "سفر به فضا"،"فرگام و پیشگام میمون‌های فضانورد" و "موجود فضایی دوست داشتنی من" بود که بیشترین نقاشی در موضوع "سفر به فضا" ارائه شده است.

دکتر کریمی افزود آثار دریافتی از سوی کودکان و نوجوانان پنج استان تهران، اصفهان، شیراز، تبریز و چهارمحال بختیاری ارسال شده است  که این آثار در سه رده سنی ۴ تا۷ سال، ۸تا ۱۰ سال و ۱۱ تا ۱۵ سال دسته بندی شده و مورد داوری کارشناسان قرار گرفته است و از این میان از هر رده سنی ۳ نفر به ترتیب اول تا سوم شناخته شده‌اند.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران افزود: البته از نظر ما همه کودکان و نوجوانان که در این مسابقه شرکت نموده‌اند و به موضوعات علوم و فناوری فضایی فکر کرده و ثمره فکری خود را با خلاقیت به تصویر کشیده‌اند، برنده محسوب می‌شوند و همه مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی در پایان یادآور شد فضا موهبتی الهی است برای تمام بشر و همه مردم جهان باید بتوانند از این نعمت الهی برخوردار باشند، از این رو، لازم است متخصصان و کارشناسان خبره و توانمندی در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور در حوزه علوم و فناوری‌های فضایی تربیت شوند.

شایان ذکر است همزمان با این مراسم، نمایشگاهی از آثار نقاشی ارسالی به دبیرخانه مسابقه در محل پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد.

خاطر نشان می‌سازد پژوهشگاه فضایی ایران با هدف توسعه و گسترش پژوهش و دستیابی به علوم و فنون نوین فضایی تشکیل شده و دارای شش پژوهشکده، یک مرکز تحقیقاتی و یک گروه پژوهشی مستقل است که در زمینه طراحی و ساخت و پرتاب ماهواره، زیست فضایی و اعزام موجود زنده به فضا و بلوک انتقال مداری فعالیت می‌کنند.

8.4.1392_04.JPG

در جشن مسابقه نقاشی "من و فضا" نفرات اول تا سوم رده سنی ۴ تا ۷ سال به ترتیب رتبه آلا قمی، کیان پیامی مهر و علی خمارباغی معرفی شدند.

نفرات برگزیده این مسابقه در رده سنی ۸ تا ۱۰ سال نیز عبارت بودند از سلدا نوروزپور ، اوستا سلیمانی و ایلیا غلامپور.

در این مسابقه نفرات اول تا سوم رده سنی ۱۱ تا ۱۵ سال بدین ترتیب معرفی شدند: مبین افسری واریانی و محمدرضا داوطلب و حنانه جمالی.

منبع:روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران