دیدار معاون اجرایی رئیس جمهوری از پژوهشکده‌ سامانه‌های حمل و نقل فضایی

  دکتر شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور با حضور در پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران خواستار تحکیم جایگاه قانونی سازمان از طریق تقدیم لایحه به مجلس شورای اسلامی شد. دیدار معاون اجرایی رئیس جمهوری از پژوهشکده‌ سامانه‌های حمل و نقل فضایی


  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، در روز پنج‌شنبه مورخه ۱۳۹۳,۰۳,۰۱، آقای دکتر شریعتمداری (معاون اجرایی رئیس جمهور) با حضور در پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی ضمن دیدار با مدیران، مسئولان، محققان و کارشناسان پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی، از پژوهشکده‌های تابعه پژوهشگاه فضایی ایران، و مدیران پژوهشگاه و سازمان فضایی از پروژه‌ها، امکانات و منابع موجود در این پژوهشکده بازدید و دیدگاه‏های خویش را در خصوص آینده فعالیت‌های صلح‌آمیز فضایی جمهوری اسلامی برای مدیران آن مجموعه تشریح نمود.


  در این بازدید شش ساعته، ابتدا مدیران پژوهشکده گزارشی از تاریخچه، سوابق، منابع، تجهیزات موجود و پروژه‌های جاری و خاتمه یافته آن پژوهشکده ارائه نمودند. سپس آقای دکتر شریعتمداری از کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، امکانات و پروژه‌های جاری آن پژوهشکده شامل پروژه‌های فضایی با فناوری نوین و سایر پروژه‌ها بازدید نمود که در هربخش از بازدید محققان و مسئولان مربوطه توضیحات لازم را برای ایشان و گروه همراه ارائه نمودند.


  در پایان این بازدید، ایشان طی نشست صمیمانه با محققان، اعضای هیات علمی، مدیران پروژه‌ها و مسئولان پژوهشکده و مدیران پژوهشگاه و سازمان فضایی ایران، ابتدا دیدگاه‌های اشخاص حاضر در جلسه را استماع نموده و سپس طی سخنانی به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.


  در این نشست، معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به جایگاه جهاد در تحقق اهداف انقلاب اسلامی ایران بر لزوم رعایت فرهنگ و ارزش‌های جهادی تاکید نمود و افزود به ویژه با توجه به آن که امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامگذاری شده است، به این مهم باید بیشتر پرداخته شود.


  وی همچنین بر ادامه فعالیت سازمان فضایی ایران در چارچوب تدابیر مقام معظم رهبری و مصوبات قانونی شورای‌عالی اداری به صورت یکپارچه و منسجم اشاره و تاکید نمود.


  آقای دکتر شریعتمداری با اشاره به اهمیت وجود نیروی متخصص و ضرورت ایجاد شرایط برای رشد این نیروها، بر حفظ و صیانت از نیروی انسانی این مجموعه تاکید ویژه داشت.


  وی ضمن تبیین اهمیت گسترش فعالیت‌های سازمان فضایی و تامین منابع مورد نیاز برای حرکت در این مسیر بر پیگیری تحکیم جایگاه قانونی سازمان از طریق تقدیم لایحه به مجلس شورای اسلامی نیز تاکید نمود.


  در پایان این دیدار معاون اجرایی رئیس جمهور با درود بر روان پاک شهدای این مجموعه، ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی پرسنل پژوهشکده با اشاره به ضرورت وجود دیدگاه‌های بلند مدت در تدوین راهبردهای فعالیت‌های صلح آمیز فضایی، اظهار امیدواری نمود که "با استقرار کامل سازمان فضایی ایران در دولت تدبیر و امید، به شایستگی از توانمندی‌های این مجموعه ارزشمند بهره‌مندی کامل و جامع به‌عمل آید."