دیدار معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از غرفه پژوهشگاه فضایی ایران

  آقای دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دست‌آوردهای محققان و فناوران پژوهشگاه فضایی ایران  ارائه شده در چهاردهمین نمایشگاه ملی دستاوردهای پژوهشی و فناوری  دیدار و با متخصصان این پروژه‌ها گفت‌وگو نمود.

  دیدار معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از غرفه پژوهشگاه فضایی ایران

   


  در این دیدار، در خصوص مدل مهندسی ماهواره ناهید و نمونه فضایی بخشی از محموله مخابراتی قائم از دست‌آوردهای پژوهشکده سامانه‌های ماهواره پژوهشگاه فضایی ایران به نمایش درآمده در این غرفه ، توضیحاتی توسط مجریان  پروژه ارائه شد.

   


  افزون بر این، فیلمی از پرتاب کاوشگر پژوهش که هم‌زمان با اولین روز هفته پژوهش در ۲۳ آذر سال‌جاری با محموله زیستی به فضا پرتاب شد و بعد از انجام ماموریت خود به زمین بازگشت و موجود زنده بازیابی شد، به نمایش درآمد..


  در  جریان این بازدید، توضیحاتی در خصوص دیگر دست‌آوردهای این پژوهشگاه ارائه شده در نمایشگاه  از جمله  بلوک انتقال مداری طراحی شده در پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی و نمونه چرخ عکس العملی و  پین پولر ساخته شده در پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی  ارائه شد.


  خاطرنشان می‌سازد  چهاردهمین نمایشگاه ملی دستاوردهای پژوهش و فناوری هم‌زمان با هفته پژوهش از ۲۳ تا ۲۷ آذر  سال‌جاری در  سالن ۲۷ نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

  منبع:روابط عمومی