با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد:

  نخستین همایش تجلیل از پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران


  با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور نخستین همایش تجلیل از پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران در روز سه شنبه ۲۶ آذر ماه سال جاری برگزار شد.

   

  با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد:


  در این همایش که مسئولان و مدیران مراکز دانشگاهی و سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی و جمعی از متخصصان و پژوهشگران حضور داشتند از پژوهشگران و مجریان پروژه‌های برتر پژوهشگاه فضایی ایران با اهدای لوح تقدیر و تندیس تقدیر به عمل آمد.

   


  نخستین همایش تجلیل از پژوهشگران برتر پژوهشگاه فضایی ایران که به مناسب هفته پژوهش و در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد همچنین  به معرفی تولیدات علمی برتر شامل کتاب‌ها، مقالات منتشر شده در نشریات معتبر داخلی و خارجی، مقالات ارائه شده در کنفرانس‌های ملی و بین المللی و اختراعات به ثبت رسیده توسط پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران و پژوهشکده های زیر مجموع آن پرداخت.


  در این همایش پس از ارائه گزارش همایش توسط دبیر همایش، دکتر فاضلی قائم مقام سازمان فضایی ایران و دکتر کریمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران به ایراد سخن پرداختند.


  قائم مقام سازمان فضایی در جمع پژوهشگران و متخصصان  پژوهشگاه فضایی ایران ضمن اشاره به این موضوع که پرتاب کاوشگر و انجام ماموریت های زیست فضایی بر اساس اهداف تعیین شده در اسناد بالادستی سازمان فضایی و سند چشم انداز علمی کشور انجام می‌شود، تاکید نمودکه هر یک از ماموریت‌های فضایی باید محصول محور باشد. وی همچنین بیان داشت که باید در حوزه فناوری‌های فضایی به قله های فناوری برسیم تا سرریزهای آن مشکلات مالی و اقتصادی کشور را حل نماید.


  رئیس پژوهشگاه فضایی ایران نیز ضمن تبریک موفقیت "کاوشگر پژوهش" اشاره ای مختصر به فرایند انجام ماموریت آن نموده و بیان داشت دو هدف عمده حرکت از پرتاب‌گر سوخت جامد به پرتاب‌گر سوخت مایع و اضافه کردن یکسری زیر سیستم ها  به پروژه قبلی پیشگام در برنامه مصوب در ابتدای سال در نظر گرفته شده بود. وی همچنین تاکید کرد که  کل ماموریت از زمان تصویب تا انجام حدود پنج ماه به طول انجامید.