در چهاردهمین نمایشگاه هفته پژوهش

  ارائه تازه ترین دستاوردهای فضایی در غرفه پژوهشگاه فضایی ایران


  همزمان با پرتاب موفقیت آمیز کاوشگر پژوهش، پژوهشگاه فضایی ایران درچهاردهمین نمایشگاه‌ ملی دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور مقتدرانه حضور یافت و در اولین روز حضور خود، موفقیت پرتاب کاوشگر پژوهش را به عنوان یک دستاورد مهم ملی در عرصه فضا به مردم عزیز ایران و جامعه پژوهشگران عرضه نمود.


  ارائه تازه ترین دستاوردهای فضایی در غرفه پژوهشگاه فضایی ایران

   

  این نمایشگاه که به مناسب هفته پژوهش به مدت یک هفته در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران، دائر شده است روز شنبه ۲۳ آذر ماه سال جاری با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون پژوهش و فناوری این وزارتخانه، افتتاح شد. این نمایشگاه در ۱۱ سالن و زیر بنای کلی ۱۲ هزار متر مربع برگزار شده است.

  معاون اول رئیس جمهور


  غرفه پژوهشگاه فضایی ایران به ارائه دستاوردهای محققان و فناوران پژوهشکده‌های زیر مجموعه خود در علوم و فناوری فضایی در این نمایشگاه پرداخته است.


  سازه مهندسی ماهواره ناهید و نمونه فضایی بخشی از محموله مخابراتی قائم از دستاوردهای پژوهشکده سامانه‌های ماهواره است که در این غرفه به نمایش گذاشته‌ شده است.


  محموله کاوشگر پیشگام، دستگاه تجهیزات گیرنده، مجموعه گیرنده تصویر و داده، دستگاه تله متری داده، دستگاه تله متری تصویر، دستگاه ضبط تصویر و رایانه پرواز از دستاوردهای ارائه شده از پژوهشکده سامانه‌های فضانوردی در غرفه نمایشگاه پژوهشگاه فضایی ایران است.


  پژوهشکده رانشگرهای فضایی نیز با محصولاتی چون چرخ عکس العملی، سیستم رانشگر الکتریکی یونی و پین پولر غیر انفجاری نوع اسپول در غرفه پژوهشگاه فضایی حضور یافته است.


  افزون بر این گونه کلرلاولگاریس کشت شده در فتوبیوراکتیو نیمه صنعتی، بلوک انتقال داری، محموله کاوش، پوشش انعطاف پذیر اروژل،کامپوزیت دولایه، بدنه نانو کامپوزیتی فدا شونده، نانو الیاف سرامیکی و چتر از مهمترین دستاوردهای پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور بوده است.
  این نمایشگاه از ۲۳ تا ۲۷ آذر ماه سال جاری از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ برای  بازدید عموم در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران سالن ۲۷ دائر است.