سومین دوره مسابقات کن ست ایران

  سومین دوره مسابقات کن ست ایران توسط پژوهشکده سامانه های فضانوردی وابسته به پژوهشگاه فضایی ایران در روزهای ۲۷  تا  ۲۹ آبان ماه سال‌جاری برگزار خواهد شد. سومین دوره مسابقات کن ست ایران

   


  مسابقات کن ست ایران با هدف ایجاد انگیزه و علاقه‌مند ساختن دانشجویان رشته‌های مختلف برای ورود به عرصه طراحی و ساخت سیستم‌های فضایی و  آزمودن ایده‌های نو به امید آینده‌ای روشن در عرصه هوافضا برای سومین سال متوالی در ایران برگزار می‌شود. مشابه چنین مسابقاتی هر ساله در کشورهای ژاپن، آمریکا، فرانسه و اسپانیا نیز  انجام  می شود.

   


  در این دوره از مسابقات که به میزبانی پژوهشکده سامانه‌های فضانوردی برگزار می‌شود، ۱۸ تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور به همراه ۲ تیم خارجی به رقابت خواهند پرداخت که در پایان رتبه‌های برتر هر مأموریت معرفی خواهند شد.


  خاطرنشان می‌سازد کن ست یک ماهواره یا کاوشگر بسیار کوچک است که وظیفه آن انجام مأموریت‌هایی مشابه مأموریت‌های ماهواره‌ها یا کاوشگرهای فضایی،  اما در مقیاس بسیار کوچک‌تر، و با صرف هزینه کم است.


  رهاسازی کن ست‌ها معمولاً از ارتفاع چند صد متری و یا چند کیلومتری زمین انجام  می‌شودو کن ست در بازه فرود به زمین مأموریت خود را انجام می دهد،  برای مثال در این دوره، کن ست‌ها مأموریت‌هایی با عناوین بررسی اتمسفر، تصویربرداری یا فیلمبرداری، بازگشت به محل معین و بازیابی آنها که مشابه سازی مأموریت اعزام موجود زنده به فضا است را به انجام خواهند رساند.

   

  امسال، در این مسابقه، رهاسازی کن ست ها از ارتفاع، در محل فرودگاه آزادی شهر نظر آباد استان البرز در انجام می شود.


  برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت مسابقات واقع درhttp://www.ari.ac.ir/icc مراجعه نمایید.