شبکه ملی اطلاعات بستر ساز کسب و کارهای نوپا است

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درجلسه توسعه اشتغال بر اهتمام همه دستگاههای اجرایی کشور در رونق کسب و کارهای نوپا و رفع موانع تاکید کرد و گفت: نباید با پاس کاری رفع موانع را به تعویق بیندازیم. شبکه ملی اطلاعات بستر ساز کسب و کارهای نوپا است


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی در جلسه توسعه اشتغال با حضور ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و معاونان هر دو وزارت، گفت: فعالیتها و شغل های خدماتی در کشورهای دیگر پر رونق است اما در ایران از نظر فرهنگی، نگاه مثبتی به شغل های خدماتی و جود ندارد که به وجود آمدن کسب و کارهای الکترونیک بستر تغییر دید فرهنگی در این زمینه را فراهم می کند.


  وی با تأکید بر اینکه با رونق کسب و کارهای الکترونیک این شغل ها اعتبار کسب کرده است، افزود: خوشبختانه به هر شهر و استانی که سفر می کنیم فارغ التحصیلان از ما می خواهند برای رونق کسب و کارهایشان از آنها حمایت کنیم.


  وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: این حمایتها به همکاری تمام وزارت های مرتبط همچون وزارت صنعت و معدن و کار و رفاه اجتماعی، ارتباطات و ... نیازمند است.


  وی با اشاره به اینکه با رونق کسب و کارهای الکترونیک در شرایط فعلی، ‌مشکلات و موانع ادامه فعالیت هم بزرگتر می شوند، افزود: در بسیاری از اقدامات همچون بیمه و مالیات، در سازمانهای مربوطه چارچوب فکری خاص و برداشت از مسائل واقعی در کسب و کارهای واقعی وجود دارد که باید برای کسب و کارهای مجازی نیز موانع رفع شود.


  واعظی اضافه کرد: لازم است همزمان با رونق این کسب و کارها کمیته های ویژه ای تشکیل شود.


  خوشبختانه در وزارت ارتباطات تا به حال چندین جلسه با حضور مسئولان ذیربط و افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند تشکیل شده است تا مسائل و موانع جمع بندی شود و راهکار مناسب اتخاذ شود.


  وی بر اهتمام همه دستگاههای اجرایی کشور در رونق کسب و کارهای نوپا و رفع موانع تاکید کرد وگفت: نباید با پاس کاری رفع موانع را به تعویق بیندازیم.


  واعظی بر اهمیت شبکه ملی اطلاعات به عنوان بستر راه اندازی بسیاری از مشاغل نوپا و الکترونیک تأکید کرد و ادامه داد: باید در جهت رفع موانع که موجب توقف کار می شود، تلاش کنیم.


  وی ادامه داد: لازم است جستجو کنیم این کسب و کارهای الکترونیکی در دنیا به چه سمت و سویی با سرعت در حال حرکت است و به جای اینکه منتظر بازار باشیم تا به ما مراجعه کنند، ما بازار را به سمت ایده های خود بکشانیم.


  این مقام مسئول با اشاره به اینکه در گذشته به جوانها پیشنهاد کار در زمینه سخت افزار، نرم افزار، توسعه محتوا و اپلیکیشن می دادیم،‌ افزود: لازم است امروز کسب و کارهای نوپای جدید را شناسایی کنیم.


  وزیر ارتباطات در پایان تصریح کرد: نقش سازمانهای مهارت آموز به جوانها و دانشگاهیان بسیار حائز اهمیت است و لازم است این نهادها خود را با تکنولوژی های روز همگام کنند.