دکتر واعظی در دیدار معاون اول نخست وزیر روسیه اعلام کرد:

  امضاء موافقتنامه تعرفه های توجیهی گام مهمی در روابط دو کشور است
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، امضای موافقتنامه تعرفه های توجیهی را گام مهمی در تسهیل روابط تجاری دو کشور و امکان تبادل کالاهای بیشتری با تعرفه های کمترمیان دو کشور دانست. دکتر واعظی در دیدار معاون اول نخست وزیر روسیه اعلام کرد:

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، محمود وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در رأس هیئتی در مسکو بسر می برد با ایگورشووالف معاون اول نخست وزیر روسیه دیدار و گفتگو کرد.

  در این مذاکره که نمایندگان دستگاه های مختلف ایرانی نیز حضور داشتند، واعظی هدف از سفرش به مسکو را فراهم کردن  مقدمات سفر رسمی دکتر روحانی در پایان هفته اول فروردین سال ۹۶ به روسیه اعلام کرد.

  واعظی ضمن برشمردن مناسبات دو کشور در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ، علمی و تجاری ، دیدگاه های مشترک دو کشور در حوزه موضوعات منطقه ای را به هم نزدیک دانست و اراده دو کشور جهت ارتقاء همکاری های دو جانبه، منطقه ای و بین المللی را اعلام کرد.

  وی تاکید کرد : دیدارهای متعدد روسای جمهور و سایر وزرا و مقامات دو کشور روابط را وارد مرحله جدیدی کرده است و باید با فراهم شدن زیرساخت های قانونی شاهد افزایش روابط اقتصادی دو کشور و از جمله سرمایه گذاری روسیه در سرویس های زیربنایی در حوزه های نفت و انرژی، راه آهن نیروگاه های هسته ای ، انتقال برق و پروژه های صنعتی دو کشور باشیم.

  واعظی همچنین در ادامه این دیدار مذاکرات ایران با اتحادیه اوراسیا برای توافق برای امضاء موافقتنامه تعرفه های توجیهی را گامی مهمی در تسهیل روابط تجاری دو کشور و امکان تبادل کالاهای بیشتری با تعرفه های کمترمیان دو کشور دانست.

  وی در ادامه افزود : با امضای تعداد قابل توجهی از اسناد مهم باقیمانده در سفر آقای روحانی به روسیه شاهد شتاب بیشتری در مناسبات مورد علاقه دو کشور و افزایش حجم مبادلات بازرگانی دو کشور و همزمان فصل جدیدی در روابط دو کشور ایجاد کند.

  شووالف نیز در این دیدار اعلام کرد که دو طرف در این دو سال اخیر پیش نیازها و زیرساخت های حقوقی و قانونی را فراهم کرده و روابط دو کشور در حال ورود به فاز جدید اجرای پروژه های بزرگتر و از جمله سرمایه گذاری مشترک برای تحقق این پروژه های مهم و اثرگذار در روابط دو کشور و بکارگیری ظرفیت های بانکی دو کشور شدیم.

  وی تصریح کرد : سفر آقای روحانی به روسیه اهمیت ویژه ای برای ما دارد  و یقیناً این دیدار گامی بزرگ در توسعه مناسبات دو کشور در کلیه سطوح است.