آیین تجلیل از خانواده‌های شهدای پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد

  هم‌زمان با روز بزرگداشت شهدا و تکریم مادران و همسران شهدا، آیین بزرگداشت خانواده‌های شهدای پژوهشگاه فضایی ایران در محل این پژوهشگاه برگزار شد. آیین تجلیل از خانواده‌های شهدای پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد

  به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، هم‌زمان با روز گرامی‌داشت شهدا، مادران و همسران آنها آیین تجلیل از خانواده‌های شهدای پژوهشگاه فضایی ایران با حضور ریاست پژوهشگاه فضایی ایران،  معاونان پژوهشگاه، روسای پژوهشکده‌های تابعه و خانواده‌های شهدای این مجموعه، در روز یکشنبه مورخ ۲۲ اسفند سال‌جاری  در محل پژوهشگاه  برگزار شد.

  در این مراسم دکتر حسن حدادپور رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، ضمن خیر مقدم به خانواده‌های شهدای مجموعه پژوهشگاه و تسلیت ایام رحلت حضرت ام البنین (س) به جایگاه ایشان به عنوان یکی از پیام‌آوران مهم  حادثه کربلا اشاره نمود و گفت امروز ما نیز به عنوان امانت‌داران زمان جنگ موظف هستیم راه شهدا را ادامه دهیم و به آنها ادای دین نماییم.

  رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در این مراسم به جایگاه پژوهشگاه فضایی ایران و فعالیت‌های آن اشاره نمود و گفت پژوهشگاه فضایی ایران به دلیل پروژه‌های مهمی که در دست انجام دارد، در مقاطعی که کشور به مشکل برمی‌خورد، می‌تواند راه‌گشا باشد؛ چنانچه اگر در زمان جنگ ماهواره‌ در اختیار داشتیم سرنوشت جنگ بسیار متفاوت بود.
  آیین تجلیل از خانواده‌های شهدای پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد

  حسن حدادپور همچنین ابراز امیدواری نمود پژوهشگاه فضایی ایران با تلاش همکاران و دعای خیر خانواده‌های شهدا  بتواند نیاز کشور در حوزه فضایی را برطرف نماید که لازمه آن تقویت روحیه ایثار و از خودگذشتگی است.

  بنابر این گزارش، دکتر رحیم احسانی رئیس پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل پژوهشگاه فضایی ایران، نیز در آیین بزرگداشت خانواده‌های شهدای مجموعه پژوهشگاه ضمن معرفی شهدای مجموعه و تجلیل از فعالیت‌های ایشان  بیان داشت ما امروز در جمع عزیزانی هستیم که با صبوری بسیار و بدون هیچ چشم‌داشتی با اثرگذاری بسیار بالا در انجام پروژه‌های حساس و تاثیر گذار در حوزه فضا و امنیت ملی نقش‌آفرینند. آیین تجلیل از خانواده‌های شهدای پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد

  در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای پژوهشگاه فضایی ایران همچنین گل‌علی بابایی نویسنده و مستندساز دفاع مقدس حضور داشت و به خاطره‌گویی در حوزه دفاع مقدس پرداخت.

   

  لازم به ذکر است در این مراسم از خانواده‌های شهدای راه علم و فناوری مجموعه پژوهشگاه فضایی ایران و تعدادی از فرزندان و برادران شهدای جنگ تحمیلی که در پژوهشگاه فضایی ایران و پژوهشکده‌های  تابعه  مشغول به فعالیت هستند، با اهدای هدایایی تقدیر به عمل آمد.

  آیین تجلیل از خانواده‌های شهدای پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد