پژوهشگاه فضایی ایران در نمایشگاه جنبی شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی هوا فضا حضور یافت

  پژوهشگاه فضایی ایران دستاوردهای تحقیقاتی و فنی خود را در نمایشگاه جنبی شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی هوا فضا ارائه نمود. پژوهشگاه فضایی ایران در نمایشگاه جنبی شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی هوا فضا حضور یافت

  به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، در نمایشگاه جنبی شانزدهمین کنفرانس بین المللی هوا فضا که در روزهای سوم تا پنجم اسفند ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می‌شود، پژوهشگاه فضایی ایران دستاوردهای تحقیقاتی و پروژه‌های فنی خود را در حوزه علوم و فناوری‌های فضایی ارائه نموده است.

  بنابراین گزارش، سامانه انتقال مداری(سامان ۱) به عنوان یکی از جدیدترین دستاورد رونمایی شده پژوهشگاه فضایی ایران، موتور کروی آرش ۲۲ و نرم‌افزار کنترل هدایت ۱۰ حلقه، ازجمله دستاوردهای پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران است که در این نمایشگاه ارائه شده است.

  سوای این، پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران با دو محصول پین پولر و چرخ عکس‌العملی و پژوهشکده مواد و انرژی این پژوهشگاه با دستاوردهایی چون مبدل الکترونیکیDC&DC، لوله‌های حرارتی ،عایق‌های حرارتی چندلایه و مخزل تیتانیومی در نمایشگاه جنبی شانزدهمین کنفرانس هوا و فضا حضور یافته است.

  قابل ذکر است شانزدهمین کنفرانس بین المللی هوا و فضای کشور در راستای رشد و ارتقای فعالیت‌های حوزه علوم و فناوری‌های هوا فضا، در زمینه‌های آیرودینامیک، سازه‌های هوافضایی، پیشرانش، علوم و فناوری‌های فضایی، دینامیک پرواز و کنترل ، و مدیریت صنایع هوافضایی فعالیت دارد و  با مشارکت پژوهشگران دانشگاهها، صنایع و مراکز تحقیقاتی به صورت سالانه به ارائه مهمترین رویدادهای هوافضای کشور می‌پردازد؛ پژوهشگاه فضایی ایران نیز ، به عنوان یک سازمان دانش‌بنیان با ساختاری محصول محور ، در سال جاری یکی از حامیان مهم این کنفرانس بوده است.

   

  پژوهشگاه فضایی ایران در نمایشگاه جنبی شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی هوا فضا حضور یافت