باید با برنامه ریزی از تکرار حوادث جلوگیری کنیم

  در پی بارش سنگین باران و وقوع سیل وسیع در استان بوشهر، دکتر واعظی به عنوان نماینده رییس جمهوری برای بررسی اوضاع و هماهنگی جهت کمک رسانی و رفع مشکلات در جلسه ستاد مدیریت بحران استان بوشهر حضور یافت. باید با برنامه ریزی از تکرار حوادث جلوگیری کنیم


  به گزارش خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ در این جلسه دکتر واعظی با اشاره به پیام رییس جمهوری گفت: از طرف آقای دکتر روحانی رییس جمهوری اعلام می کنم که ایشان دغدغه جدی در خصوص مشکلات ایجاد شده دارند و از همدلی مسئولان، صبر و همراهی مردم استان تشکر می کنم.

  نماینده ویژه رییس جهور با تاکید بر برنامه ریزی برای پیشگیری از تکرار و تخریب‌های احتمالی حوادث افزود: ساخت سد می تواند به کنترل سیلاب ها کمک کند.

  دکتر واعظی ضمن تشکر از تلاش شبانه روزی کارکنان برای کنترل بحران به وجود آمده خاطرنشان کرد: خوشبختانه تلاش خوبی توسط مسولین استان صورت گرفته و به همین دلیل تلفات جانی بسیار کم بوده است.

  دکتر واعظی در پایان گفت: گزارش وضعیت بوشهر را در جلسه فردا دولت مطرح خواهم کرد و امیدوارم با ارایه گزارش کامل میزان خسارات، تصمیم لازم برای جبران خسارات وارده و همچنین برنامه ریزی برای مدیریت سیلاب ها در استان اتخاذ شود.

  جاری شدن ۳.۷ میلیارد مترمکعب آب طی سه روز گذشته در استان بوشهر

  در ابتدای این جلسه، مصطفی سالاری استاندار بوشهر با ارایه گزارشی از میزان خسارات وارده با بیان اینکه سیل بند باغات دیم نخل دچار خسارت شده، گفت: تاکنون بیش از ۷۰۰ راس دام بر اثر سیل تلف شده اند و ۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دچار آسیب جدی شده‌اند.

  وی با اشاره به اینکه محاسبه دقیق میزان خسارت تا فروکش نکردن سیلاب امکان پذیر نیست به ۳.۷ میلیارد مترمکعب حجم روان آب در استان بوشهر طی سه روز گذشته اشاره کرد و افزود: ارتباط زیر ساخت دچار اختلال شده بود که با همکاری دستگاه های مرتبط در کمتر از ۸ساعت اختلال ارتباطی رفع شد و در حال حاضر ارتباطات وضعیت نرمال دارد.

  سالاری با اعلام اینکه خط سوم آبرسانی در نتیجه سیل از بین رفته است اظهار داشت: مردم از روز گذشته در برخی روستاها و شهرستان اهرم دچار قطعی آب شده اند که تا فردا صبح مشکل برطرف و آب وصل می شود.

  استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه مسولان استان بدون کوچکترین وقفه برای رفع مشکلات پیش آمده تلاش می کنند افزود: در زیر باران شدید  روز گذشته مشکل قطعی فیبر نوری در برخی مناطق حل شد.