امروز قدر مدیریت رهبری و توانمندی مذاکره کنندگان کشورمان را در موضوع هسته ای بیشتر می دانیم / اعتراف «ترامپ» به شکست آمریکا در برجام

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه امروز قدر مدیریت مقام معظم رهبری و توانمندی مذاکره کنندگان کشورمان را با کشورهای ۱+۵ بیشتر می دانیم، گفت: در ۱۱ماه گذشته صادرات غیر نفتی از واردات پیشی گرفته است که این موضوع موردنظر مقام معظم رهبری بوده است. امروز قدر مدیریت رهبری و توانمندی مذاکره کنندگان کشورمان را در موضوع هسته ای بیشتر می دانیم / اعتراف «ترامپ» به شکست آمریکا در برجام


  به گزارش خبرنگار اعزامی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان سمنان، دکتر محمود واعظی در ادامه سفر خود به استان سمنان، در نشست شورای اداری شهرستان شاهرود با بیان اینکه رونق اقتصادی بر پایه سیاست های افتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب در حال انجام است، گفت: سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در باره اقتصادی مقاومتی تزیینی و تبلیغاتی نیست و این سیاست ها نسخه حل مشکلات اقتصادی کشور است و در دولت پیگیری می شود و با تکیه و تلاش اجرای بر سیاست های اقتصاد مقاومتی، تورم در کشور تک رقمی شده و تلاش برای رونق کسب و کار در حال انجام است.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه دولت به کوچک سازی خود می اندیشد تا چابک تر عمل کند، اظهار کرد: امسال ۷۲۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده درحالیکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیروی آماده وارد بازار کار شدند و با این حال اگر تعداد شغل ها را به یک میلیون نفر در سال برسانیم، به آرامی بیکاری تجمیع شده از سال های قبل رفع می شود.

  وی توجه دولت تدبیر و امید را فقط معطوف به تهران و مرکز ندانست و افزود: مطابق سیاست های دولت، باید به همه نقاط کشور به صورت عادلانه نگاه شود و دولت تلاش دارد که همه امکانات را به صورت عادلانه در همه جای کشور برساند و در این میان به مناطق محروم و دورافتاده و نقاط مرزی نیز توجه ویژه می کند.

  بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور، زیر ساخت های استان سمنان را در این حوزه بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید ظرفیت شبکه انتقال استان سمنان چهار برابر شده، مشترکان اینترنت استان پنج و نیم برابر و ظرفیت انتقال شهرستان شاهرود هم چهار برابر شده است و باید اذعان کرد که این استان بعد از تهران رتبه دوم را در این بخش به خوداختصاص داده است.

  وی با اشاره به اینکه در شهرستان شاهرود ۱۰۸ روستا به اینترنت پرسرعت متصل هستند، افزود: چهار شهر استان سمنان اینترنت نسل سوم دارند و یک شهر هم به اینترنت نسل چهارم تجهیز شده است و تا پایان کار این دولت تمام شهرهای استان سمنان به نسل سه اینترنت تلفن همراه و دو شهر دیگر هم تا پایان دولت تدبیر وامید به اینترنت نسل چهار مجهز می شوند.

  دکتر واعظی همچنین با اعلام اینکه تا پایان شهریور آینده پهنای باند و ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات استان سمنان سه برابر خواهد شد، از سرمایه گذاری بخش خصوصی در دولت برای توسعه استقبال می شودکه تا کنون نیزگام های مثبتی برداشته شده است و با وجود مشکلاتی که موجود است، برخی موفقیت ها را شاهد بودیم.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تحریم ها اجازه نمی داد از امکانات کشور برای رفاه حال مردم استفاده شود، ولی اکنون از درآمدهای نفتی برای توسعه کشور می توانیم استفاده کنیم، برجام را محصول تدبیرهای مقام معظم رهبری، تلاش تیم مذاکره کننده و حمایت رییس جمهوری و مقاومت مردم دانست و تصریح کرد: عصبانیت های آقای ترامپ موید این مطلب است که برجام به نفع مردم ایران است و امروز با اعتراف آقای ترامپ رییس جمهوری آمریکا مبنی بر ضرر آمریکا در برجام، قدر مدیریت مقام معظم رهبری و توانمندی مذاکره کنندگان کشورمان را بیشتر می دانیم.

  عضو دولت تدبیر و امید توفیق های به دست آمده در برجام را متعلق به نظام جمهوری اسلامی و نه جناح خاصی دانست و اظهار کرد: اگر صادرات نفت را به حساب نیاوریم، در ۱۱ماه گذشته صادرات غیر نفتی از واردات پیشی گرفته است که این موضوع موردنظر مقام معظم رهبری بوده است.

  بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با اشاره به اینکه پیش از این، کشورهای غربی ایران را بخشی از مشکلات منطقه می دانستند ولی امروز کشور ایران بخشی از راه حل مشکلات منطقه به حساب می آید، خاطر نشان کرد: اقتدار ایران و نظام در حالی در منطقه و عرصه بین الملل افزایش یافته که تفکرات داعشی و اندیشه های منحط و بحران های فراوانی در منطقه وجود دارد.

  ماموریت های جدید برای شرکت ملی پست

  همچنین پیش از آن دکتر محمود واعظی درمراسم افتتاح ساختمان مرکزی پست شهرستان شاهرود عنوان کرد: شاهرود از وظایف جدید شرکت ملی پست استفاده از بستر IT برای ایجاد کسب کار جدید است و اکنون شاهد آن هستیم که همکاران شرکت ملی پست کارکرد خوبی را ارائه داده اند واعتماد مردم را جلب کرده اند.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تامین معیشت همکاران افزود: درگذشته بیشتر توجه به مخابرات بود و اکنون باید بیشتر به معیشت این قشر توجه شود نه تنها این قشر بلکه تمای اقشار وهموطنان عزیز است.

  وی درباره وظایف جدید پست افزود: پست باید امین مردم باشد و اعتماد مردم را بیشتر از پیش جلب کند و بر این اساس است که رسالت جدیدی پیش بینی می شود و آن ایجاد کسب کار جدیدتر بستر استفاده از فناوری های نوین است که با دیتاسنترهای پرقدرتی که اکنون پست دراختیار دارد این مهم در این بستر برای فروش محصولات کشاورزی وصنعتی محقق می شود.