فردا از دو ماهواره سنجشی و مخابراتی توسط رییس جمهوری رونمایی می شود

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رونمایی دو ماهواره توسط رییس جمهوری خبر داد و گفت: علاوه بر آن، بهره برداری از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات و اجرای دولت الکترونیک و بهره برداری و افتتاحاتی بخصوص در حوزه روستاهای سراسر کشور برگزار می شود. فردا از دو ماهواره سنجشی و مخابراتی توسط رییس جمهوری رونمایی می شود


  به گزارش خبرنگار اعزامی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان بوشهر، دکتر محمود واعظی که امروز صبح در ادامه سفرهای استانی خود همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر وارد استان بوشهر شد، در جمع خبرنگاران درباره برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: قرار است فردا (چهارشنبه) طی مراسمی با حضور رییس جمهوری از دو ماهواره رونمایی می شود که یکی از آنها ماهواره مخابراتی و دیگری ماهواره سنجش از دور است.

  وی با بیان اینکه این پروژه بسیار مهم فردا با حضور رییس جمهوری افتتاح شود، افزود: همچنین بهره برداری از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات در دهه مبارک فجر انجام می شود.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به هماهنگی های گسترده ای که برای اجرای پروژه دولت الکترونیک میان دستگاه های اجرایی انجام شده است، تصریح: در این پروژه بسیار وسیع تعداد ۱۴۰۰ خدمت را در ۱۴ خوشه تقسیم شد تا با از طریق اتصال به مراکز تبادل اطلاعات بتوانیم خدمات دولت الکترونیک را در سراسر کشور ارایه دهیم.

  بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور همچنین از افزایش شبکه انتقال داده کشور و شبکه پهن باند خبر داد و میزان سرمایه گذاری پروژه هایی که در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد بیش از ۱۶۵۰ میلیارد تومان است.

  عضو کابینه دولت تدبیر و امید از افزایش ۴۵ درصدی صادرات به روسیه در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: علاوه بر ساخت ۴ واحد نیروگاهی با سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری و برقی کردن راه آهن گرمسار - اینچه برون با سرمایه گذاری ۱.۲ میلیارد دلار ، بازار خوبی برای صادرات لبنیات، میوه جات و سبزی جات به روسیه پیدا کردیم که تاکنون بسباری از استان ها در حال صادرات محصولات گلخانه ای خود هستند.

  بنابه این گزارش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در ادامه سفرهای استانی خود وارد استان بوشهر شد و بعد از ادای احترام با مقام شهدای بوشهر در گلزار شهدای این شهر به شهرستان ریگ رفت و زنگ انقلاب را در دبیرستان بنت الهدی این شهرستان نواخت.

  دکتر واعظی سپس راهی فرمانداری شهر گناوه شد تا در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان بوشهر در شهر گناوه حضور پیدا کند.