رییس پژوهشگاه فضایی ایران عنوان کرد:

  ماهواره های ناهید ۱ و ۲ زمینه ساز دستیابی به حضور مخابراتی در فضا
  همراه با گزارش تصویری
  دکتر حدادپور رییس پژوهشگاه فضایی ایران در مراسم امضای قرارداد ماهواره ناهید ۲ حضور در فضا را اجتناب ناپذیر عنوان و ابراز امیدواری کرد، امضای این قرارداد بتواند در ارتقای کشور در زمینه استفاده مخابراتی از فضا یاری کند و آن را در زمره کشورهای صاحب نام دنیا قرار داده و نقطه شروع خوبی برای رفع نیاز های کشور باشد. رییس پژوهشگاه فضایی ایران عنوان کرد:


  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، دکتر حدادپور با اشاره به فعالیت های پژوهشی انجام شده در حوزه ماهوراه ها در سال های اخیر ابراز امیدواری کرد با شتاب بیشتر به سمت کاربرد رفت و ماهواره عملیاتی را کلید زد.


  وی با تاکید بر این که در زمینه ماهواره های مخابراتی مسیر معینی در نظر گرفته شده است، افزود: خانواده ماهواره ناهید به عنوان اولین ماهوره های مخابراتی هستند که در امتداد آن امیدواریم در انتهای برنامه ششم به اولین ماهوراه عملیاتی مخابراتی دست یافته و نیاز کشور در این حوزه را برطرف کنیم.


  دکتر حدادپور ناهید ۱ و ۲ را ماهواره های پژوهشی که به دستیابی به فناوری فضایی کمک کرده اند عنوان کرد و گفت: ماهواره های ناهید ۱ و ۲ آمادگی دارند در آینده به عنوان منظومه ماهوراه های مخابراتی در کنار ماهوراه های دیگر قرار گیرند .


  وی با اشاره به دستاوردهای ماهواره ناهید۱ گفت: بعد از پرتاب، اولین دسترسی مخابراتی به فضا را برای ما ایجاد می کند و به دنبال این هستیم در ماهوراه ناهید ۲ از این مرز فراتر رویم و امکان برقراری ارتباط تلفنی بین دومنطقه بصورت محدود دست یابیم.


  دکتر حدادپور در عین حال بهره گیری از ظرفیت دانشگاهها و مراکز پژوهشی را از برنامه های این پژوهشگاه عنوان کرد که در سه ماهه گذشته دنبال شده و در ماهواره های آتی دستاورد آن عینی خواهد شد.


  وی خواستار همدلی و هم افزایی بین تمام مجموعه های فعال در حوزه فضایی شد و گفت: رسیدن به جایگاه مناسب فضایی نیاز به توجه خاص مدیران ارشد نظام و محققان دارد و پژوهشگاه در مدت فعالیت خود شروع خوبی در این خصوص داشته که امیداوریم با حمایت مجموعه های داخلی و فعالان حوزه شتاب بیشتری گیرد.

   

  در ادامه تصاویر مراسم

   

  رییس پژوهشگاه فضایی ایران عنوان کرد:

  رییس پژوهشگاه فضایی ایران عنوان کرد:

  رییس پژوهشگاه فضایی ایران عنوان کرد:

  رییس پژوهشگاه فضایی ایران عنوان کرد: