پرتاب کوچک‌ترین موشک مداری جهان مجددا به تعویق افتاد

    برنامه پرتاب کوچکترین موشک ماهواره بر جهان با ابعاد یک پنجم خانواده موشک‌های H۲-A که قرار بود امروز(چهارشنبه) انجام شود، باز هم به زمان دیگری موکول شد. پرتاب کوچک‌ترین موشک مداری جهان مجددا به تعویق افتاد

    به گزارش ایسنا به نقل از اسپیس، سازمان اکتشافات هوافضای ژاپن قرار بود امروز ساعت ۸:۴۸ به وقت محلی موشک حامل SS-۵۲۰ را به همراه یک ماهواره ۳۵ سانتی‌متری و سه کیلویی از مرکز فضایی اوچینورا در جنوب غرب ژاپن به مدار زمین ارسال کند، اما این برنامه چند دقیقه قبل از پرتاب به دلیل وزش شدید باد متوقف شد.

    این موشک کوچک که ارتفاع آن ۱۰ متر و قطرش ۵۰ سانتی‌متر است، ابتدا قرار بود در روز شنبه(۱۸ دی) پرتاب شود اما به دلیل وزش باد شدید به امروز موکول شده بود. زمان بعدی پرتاب SS-۵۲۰ هنوز تعیین نشده است.

    این موشک به عنوان بخشی از پروژه سازمان فضایی ژاپن به منظور تولید موشکهای پرتابی مقرون‌بصرفه برای حمل ماهواره‌های کوچک ساخته شده است.

    ماهواره‌ای که قرار بود امروز به همراه SS-۵۲۰ به فضا ارسال شود، TRICOM۱ نام دارد که توسط دانشگاه توکیو برای گردش یک ماهه در مداری بیضوی زمین، تصویربرداری و انجام آزمایشات ارتباطی طراحی شده است.