تشکیل کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و آذربایجان

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دومین روز از برگزاری یازدهمین کمیسیون مشترک ایران- آذربایجان با وزیر ارتباطات و فناوری های عالی آذربایجان دیدار و در زمینه همکاری های پستی، مخابراتی، فضائی و رگولاتوری گفت و گو کرد. تشکیل کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و آذربایجان

   

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی در این دیدار با توجه به حجم روابط بین دو کشور به تفاهمات صورت گرفته اشاره و بر اجرای این تفاهمات تاکید کرد.


  وی با اشاره به تجارب جمهوری اسلامی ایران در زمینه تجارت الکترونیک، امنیت فضای مجازی، حوزه های نرم افزاری، تحقیق و توسعه  در ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمادگی خود را برای تبادل تجربیات در این حوزه ها به همتای آذری خود اعلام کرد.


  وزیر ارتباطات همچنین به زیرساخت های پستی در زمینه تجارت الکترونیک اشاره و بر همکاری دو وزارتخانه در این بخش تاکید کرد.


  دکتر واعظی در ادامه با توجه به تداخلات فرکانسی در مرزهای دو کشور و مشکلات بوجود آمده برای ساکنین این مناطق خواستار هماهنگی و همکاری اپراتورهای مخابراتی دو طرف برای رفع این تداخلات شد.


  در پایان دو طرف نسبت به تشکیل کمیته ای مرکب از بخشهای مختلف حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، و تشکیل اولین جلسه این کمیته برای اجرای توافقات حاصله و رفع مشکلات موجود، توافق کردند.