بازدید وزیر علوم از غرفه پژوهشگاه فضایی ایران

  یه گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از غرفه پژوهشگاه فضایی ایران در هفدهمین  نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری بازدید نمود. بازدید وزیر علوم از غرفه پژوهشگاه فضایی ایران

  بنا بر این گزارش، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز پنجشنبه مورخ ۲۵ آبان سال‌جاری با حضور در هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری که به مناسبت هفته پژوهش در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می شود، از غرفه پژوهشگاه فضایی ایران و دستاوردهای آن بازدید نمود.

  در این دیدار، دکتر حسن حدادپور رییس پژوهشگاه فضایی ایران توضیحاتی را در خصوص فعالیت های علمی و تحقیقاتی این پژوهشگاه در عرصه علم و فناوری فضایی ارایه نمود.

  دکتر حدادپور همچنین به معرفی پروژه های پژوهشگاه فضایی ایران ارائه شده در این نمایشگاه پرداخت که از جمله آنها پروژه ماهواره ای پارس ۱ است.

  بازدید وزیر علوم از غرفه پژوهشگاه فضایی ایران

  وی اظهار نمود پروژه پارس ۱ با هدف طراحی، ساخت و بهره برداری در مدار یک ماهواره سنجشی با رویکرد کاربردی در پژوهشگاه فضایی ایران در دست اجرا است.


  در غرفه پژوهشگاه فضایی ایران، پروژه های دیگری چون تراستر گاز سرد، بدنه های نانو کامپوزیتی فدا شونده، پین پولر، چرخ عکس العملی، بوم گرادیان جاذبه و بخش توان سامانه های فضایی ارایه شده است.


  افزون بر این، طرح های دیگری چون فرستنده و گیرنده باند ku، سیستم جدایش، کلمپ_باند، لایه جاذب سلول های خورشیدی، پیل سوختی ۵ کیلو وات فشرده، ماژول خورشیدی سیلیکونی و گالیوم سلناید، ساندویچ پنل لانه زنبوری، و نمونه آزمایشگاهی باتری لیتیوم یون و باتری ثانویه روی_نقره ارایه شده است.

   

  خاطرنشان می‌سازد دستاوردها و فناوری‌های ارائه شده در غرفه پژوهشگاه فضایی ایران حاصل پروژه‌هایی است که در پژوهشکده‌های این پژوهشگاه شامل سامانه‌های ماهواره، سامانه‌های حمل و نقل فضایی، رانشگرهای فضایی، مکانیک و مواد و انرژی به اجرا درآمده است.

   

  شایان ذکر است هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری که از ۲۴ آذر سال‌جاری آغاز به کار کرده است، تا ۲۸ آذر دایر خواهد بود.

  بازدید وزیر علوم از غرفه پژوهشگاه فضایی ایران