آغاز به کار دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و اندونزی

  دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و اندونزی در حالی شروع به کار کرد که از روز قبل نشست های کارشناسی میان کارشناسان و مقامات دو کشور برگزار شده بود. آغاز به کار دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و اندونزی


  به گزارش خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از اندونزی، صبح امروز (جمعه) دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان و دارمین ناسوتین وزیر هماهنگی امور اقتصادی اندونزی به عنوان رئوسای اجلاس مذکور در دو کشور به صورت رسمی افتتاح شد و دو طرف در آن رئوس همکاری ها و حوزه های فعالیت های دو کشور را ترسیم کردند.

  با توجه به آغاز اجلاس کارشناسی کمیسیون مشترک در روز قبل (پنجشنبه) نشست وزرای دو کشور، بار دیگر در این اجلاس به رئوس همکاری های مشترک در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی و برق و همچنین ضرورت همکاری های نزدیک بانکی و بیمه ای مورد توجه طرفین و به حوزه همکاری های تجاری، صنعتی و کشاورزی و تبادل کالاهای بیشتری بین دو کشور اشاره و بر آن تاکید شد.

  دکتر واعظی همچنین این سفر را مقدمه ای برای آمادگی سفر رییس جمهوری اندونزی به کشورمان دانست و اظهار امیدواری کرد که در فضای صمیمی و نزدیک بین دو کشور بتوانیم اهداف مشترک همکاری ها را توسعه داده و بتوانیم حجم مبادلات اقتصادی دو کشور را در سطح ظرفیت های بالقوه دو طرف ارتقا دهیم.

  بنابه این گزارش، از جمله موضوعات مهم، توافق اولیه بر تبادل موافقتنامه تعرفه ترجیهی میان دو کشور می توان اشاره کرد که هر دو طرف بر تسریع در ادامه مذاکرات و تبادل اسناد لیست اقلام مورد توافق در چهارچوب زمانی مشخص تاکید داشتند.

  در این اجلاس چهار کارگروه تخصصی در حوزه های مالی و بانکی، صنعت و تجارت و سرمایه گذاری، انرژی و سایر همکاری ها تشکیل و مذاکرات کارشناسی صورت گرفت و توافقات مذکور در قالب سند نهایی این اجلاس توسط وزرای دو کشور به امضا می رسد.