بازار روسیه آماده جذب محصولات خوزستان

  دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شورای اداری اهواز با اشاره به تلاش دولت برای کاهش تورم و افزایش رونق اقتصادی گفت: بعد از کاهش تورم مدت ها در رکود بودیم اما بعد از ورود به شرایط جدید، شاخص های اقتصادی حاکی از خروج از رکود و شروع رونق اقتصادی در کشور است. بازار روسیه آماده جذب محصولات خوزستان


  به گزارش خبرنگار مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وی با بیان این مطلب که نمی توان صحبت از رونق اقتصادی بکنیم اما از صادرات نگوییم، افزود: دولت سعی دارد بخش خصوصی را در صادرات وارد کند به همین دلیل در سفرها سعی بر این داریم تا با انتقال مشکلات و موانع بخش خصوصی در هیات دولت آن را رفع کنیم.

  دکتر واعظی با اشاره به ساختار اشتباه پیرامون صادرات در کشوراظهار کرد: باتوجه به اینکه در گذشته روابط خارجی برای خرید در نظر گرفته شده بود کل سیستم بانکی و گمرکی نیز بر مبنای واردات تنظیم شده بود بطوریکه کار واردات بسیار راحت تر از صادرات بود ه همین دلیل دولت تصمیم جدی دارد تا راه ها را برای صادرات باز کند.

  مسوول حوزه ICT کشور تصریح کرد: سال گذشته نخستین سالی بود که صادرات غیرنفتی در مقابل واردات تراز مثبت شد و وضع امسال از سال گذشته نیز بهتر است و فکر می کنم باید تلاش کنیم که صادرات غیر نفتی افزایش پیدا کند.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی چند کشور خاطرنشان کرد: در این میان روسیه کشور بسیار خوبی برای صادرات محصولات استان خوزستان است و انشاله در کمیسیون مشترک اقتصادی با روسیه که در نیمه آذر در تهران برگزار می شود از صادرکنندگان مستقیم و مسوولان استان خوزستان دعوت می کنیم تا نقش جدی در صادرات روسیه ایفا کنند.

  دکتر واعظی فرصت صادرکنندگان ایرانی را برای تصاحب بازار روسیه بسیار محدود دانست و تصریح کرد: پیش از این بازار روسیه در اختیار ترکیه بود که در پی سرد شدن روابط دو کشور و بعد از مذاکرات متعدد توافق کردیم که این بازار در اختیار ایران قرار گیرد.

  وی در پایان گفت: بنابراین آمادگی برای تولید محصولات با کیفیت مدنظر آنها باید ایجاد شود و ما هم کمک می کنیم که اگر این بازار جذب شود از آن صادرکنندگان ایرانی می شود و از طریق آن می توانیم ایجاد شغل و ارزش افزوده کنیم.