سیاست های اقتصاد مقاومتی تکانه های اقتصادی را کنترل کرد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به امنیت بی نظیر کشور، گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری منجر به کنترل تکانه های اقتصادی شده است و در منطقه ای که هر روز یک بحران ایجاد می شود، ایران جزیره ثبات و امنیت است. سیاست های اقتصاد مقاومتی تکانه های اقتصادی را کنترل کرد


  به گزارش خبرنگار اعزامی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به بندرعباس، دکتر محمود واعظی که صبح امروز (سه شنبه) به هرمزگان سفر کرد، در جلسه شورای اداری بندرعباس گفت: در کشور ما فصل الخطاب مقام معظم رهبری است و دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را برای تقویت همبستگی اجتماعی انجام می دهد.

  وی افزود: توسعه ارتباط با سایر کشورهای دنیا در دستور کار دولت بوده و توانسته ایم امروز در جهان اسلام و منطقه به عنوان کشوری مقتدر و حامی مظلومان مطرح باشیم.

  دکتر واعظی با بیان اینکه اگر سایر کشورها با شعار باتروریسم مبارزه می کنند ما در عمل مبارزه می کنیم، اظهار کرد: دولت با افتخار می گوید که صادرات غیر نفتی افزایش یافته بطوریکه تراز بازرگانی و صادرات ما در نیمه سال جاری بیش از دو میلیارد دلار مثبت شده که برای اولین بار در تاریخ پس از انقلاب بوده است.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه دولت تلاش می کند مسایل اقتصادی گام به گام حل شود، تصریح کرد: اوضاع اقتصادی همه کشورهای صادرکننده نفت به دلیل کاهش قیمت نفت به هم ریخته است اما در همین حال در ایران ثبات و آرامش در فضای اقتصادی داشتیم.

  وی نکته دیگر را امنیت کشور دانست و ادامه داد: سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری منجر به کنترل تکانه های اقتصادی شده است و در منطقه ای که هر روز یک بحران ایجاد می شود، ایران جزیره ثبات و امنیت است.

  دکتر واعظی تلاش نیروهای امنیتی و همبستگی مردم قابل تقدیر دانست و خاطر نشان کرد: توفیقات دولت متعلق به کل نظام است و نباید عده ای به خاطر مسایل سیاسی در جامعه ، روحیه نا امیدی را ترویج کنند.

  مسوول حوزه ICT کشور با بیان اینکه چرا باید عده ای از رای نمایندگان محترم مجلس به وزرای پیشنهادی دولت ناراحت شوند، گفت: عده ای تلاش می کنند تا دولت را به حاشیه ببرند در حالیکه باید همه را به وحدت دعوت کنند.

  وی افزود: برای جلوگیری از فساد و تبعیض به دنبال دسترسی آزاد مردم به اطلاعات هستیم و ان شااله با برنامه های اجرا شده و در دست اجرای شبکه ملی اطلاعات، منجر به رونق کسب و کار حوزه ICT می شود.

  بنابه این گزارش، دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (سه شنبه) به منظور بررسی وضعیت ارتباطی استان هرمزگان، شرکت در جلسه شورای اداری استان و جلسه کار گروه تخصصی توسعه صادرات غیرنفتی، به همراه هیاتی مسوول به بندرعباس سفر کرد. قرار است وی بعد از آن راهی شهرستان رودان شود تا با مردم شریف این شهرستان برای رفع مشکلات آنها دیدار داشته باشد.