سند همکاری های ارتباطی ایران و عراق امضا شد

  دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزیر ارتباطات عراق سند همکاری دو جانبه در حوزه همکاری های مخابراتی ،پستی و پست بانک امضا کردند. سند همکاری های ارتباطی ایران و عراق امضا شد


  به گزارش خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این سند همکاری در حوزه خدمات دهی به زائران اربعین حسینی ، پوشش ارتباطی جاده ای، اتصال فیبر نوری، مقابله با تهدیدات سایبری، همکاری های پستی و پست بانکی به امضای وزرای ارتباطات دو کشورایران و عراق رسید.

  درمراسم امضای این سند همکاری،دکتر واعظی با اشاره آمادگی اپراتورهای عراقی برای خدمات دهی به زائرین ایرانی گفت: مسیرهای ارتباطی میان ایران و عراق به شش نقطه افزایش پیدا کرده است تا هم رومینگ و هم برای سایر ارتباطات سیگنالینگ کافی وجود داشته باشد .

  وی افزود:سند همکاری ا مضا شده در دو بخش ارتباطات کنگره اربعین سال جاری و برنامه همکاری تا سال آینده تنظیم شده است .

  دکتر واعظی با اعلام اینکه تا یک ماه بعد از امضای سند همکاری اتصال فیبرنوری بین منطقه چزابه و شیب برقرار می شود گفت: یکی دیگر از بندهای این سند همکاری، توزیع سیم کارت اپراتورهای عراقی در ایران است.

  وزیر ارتباطات در مورد توافق همکاری های صوت و دیتا با کشور عراق اظهار داشت: با امضای این تفاهم نامه اپراتورهای کشور عراق خدمات رومینگ را به صورت مستقیم به زائرین اربعین ارایه خواهند کرد.

  این مقام مسول حوزه ICT  کشور گفت: اپراتورهای عراقی امسال به زائرین اربعین در مسیر نجف به کربلا خدمات ارایه می کنند و همچنین پوشش جاده ای تلفن همراه برای زوارکامل خواهد بود.

  دکتر واعظی همچنین با اشاره به همکاری سایبری دو کشور  افزود: توافق کردیم تا در مقابل این تهدیدات به صورت سرت همکاری کرده و همچنین ترانزیت مرسولات پستی را به صورت هوایی و زمینی داشته باشیم.

  در این مراسم حسن الراشد وزیر ارتباطات عراق نیز با اشاره به برطرف کردن موانع و مشکلات سفر زائرین ایرانی گفت: عراق برای پوشش خدمات ارتباطی به زائرین ایرانی به همکاری و پشتیبانی وزارت ارتباطات ایران نیازمند است و ما درصدد هستیم با همکاری و پشتیبانی ایران این مشکلات را پشت سربگذاریم.

  وزیر ارتباطات عراق در پایان افزود: کشور عراق آمادگی کامل برای اجرای بندهای توافق نامه را دارد و امیدواریم همکاری فی مابین پس از اربعین نیز ادامه داشته باشد.