بازدید معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات

  از مراحل آزمایشی پروژه بالن مخابراتی استراتسفری
  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، مهندس برات قنبری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روز یکشنبه مورخ ۱۶ آبان سال‌جاری از مراحل آزمایشی پروژه بالن مخابراتی استراتسفری که توسط متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران در دست اجرا است، بازدید نمود. بازدید معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات


  شایان ذکر است پروژه بالن مخابراتی استراتسفری با هدف استقرار و مدیریت بالن در لایه استراتسفر زمین با ارتفاع حدود ۲۰ کیلومتر از سطح زمین و ارائه خدمات اینترنتی در پژوهشگاه فضایی ایران تعریف شده است.


  از دست‌آوردهای فاز اول این پروژه ، انتقال اینترنت به فاصله ۲۰ کیلومتری از مبداء از طریق  بالن‌های متصل به زمین در مواقع بحران یا شرایط تجمع موقت است که طبق برنامه‌ریزی به‌عمل آمده قرار است  این دست‌آورد به صورت عملیاتی در مسیر زائران اربعین در سال‌جاری در استان ایلام برای ارائه خدمات اینترنتی به زائران مورد استفاده قرار گیرد.


  در جریان این بازدید، معاون نظارت و برنامه‌ریزی راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با متخصصان و مجریان  پروژه بالن مخابراتی استراتسفری دیدار و گفت‌وگو نمود  و  مدیر این پروژه گزارشی از روند پیشرفت پروژه را ارائه کرد.

  بازدید معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات بازدید معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات

  بازدید معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات

  بازدید معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات