در آئین سالگرد اعلام جمهوری ترکیه:

  دکتر واعظی:ایران در مبارزه با گروه تروریستی داعش پیشتاز بوده است
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره با اینکه ایران در مبارزه با گروه تروریستی داعش پیشتاز بوده است، گفت: در این مسیر امروز دیگر کشورها نیز به ایران پیوسته اند و امید است صلح و ثبات در منطقه بیش از این حاکم شود. دکتر واعظی:ایران در مبارزه با گروه تروریستی داعش پیشتاز بوده است


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از ایرنا، «محمود واعظی» شامگاه یکشنبه در آئین ۹۳امین سالگرد اعلام جمهوری ترکیه در سفارتخانه این کشور در تهران به دوران پس از کودتا در ترکیه اشاره کرد و با ابراز خوشحالی از حضور و مدیریت رجب طیب اردوغان به عنوان رئیس جمهوری در راس دولت این کشورافزود: مصمم هستیم روابط همه جانبه تهران-آنکارا گسترش یابد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «ایران و ترکیه روابط خوبی از نظر فرهنگی و دیگر زمینه ها دارند»

  واعظی با اشاره به اینکه «ایران و ترکیه به همراه برخی دیگر کشورها تلاش می کنند مشکلات منطقه از راه مسالمت آمیز حل شود» تصریح کرد: باید روابط کشورها در خدمت صلح و ثبات در منطقه قرار گیرد.

  واعظی نودوسومین سالگرد اعلام جمهوریت در ترکیه را از طرف دولت و ملت ایران به سفیر و دولت ترکیه تبریک گفت و از فائق شدن دولت ترکیه بر کودتای نظامی اخیر در این کشور ابراز خرسندی کرد.

  وزیر ارتباطات با بیان اینکه «دوران کودتای نظامی به سر آمده است»اظهار داشت: ایران به عنوان کشور دوست و همسایه ترکیه از ابتدا این کودتا را محکوم کرد و وزیر امور خارجه کشورمان در شب کودتا از شب تا صبح با همتای خود و سفیر ترکیه در ارتباط بود.