تسریع در راه اندازی شبکه علمی کشور با کاهش تعرفه اینترنت دانشگاه ها

    وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه کنترل پروژه شبکه ملی اطلاعات که صبح امروز با حضور تمام مسوولان مربوط برگزار شد، از کاهش قابل توجه تعرفه اینترنت دانشگاه ها به منظور تسریع در راه اندازی شبکه علمی کشور خبر داد. تسریع در راه اندازی شبکه علمی کشور با کاهش تعرفه اینترنت دانشگاه ها


    به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی با تاکید بر ضرورت راه اندازی سریع تر شبکه علمی کشور به عنوان یکی از زیر پروژه های مهم شبکه ملی اطلاعات، ادامه داد: با توجه به اهمیت تولید محتوا در شبکه ملی اطلاعات توسط مراکز دانشگاهی، با درخواست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و روسای دانشگاه ها مبنی بر کاهش تعرفه اینترنت برای مراکز دانشگاهی موافقت شد.


    وی با اشاره به این که این اقدام در راستای ایجاد انگیزه در دانشگاه ها جهت اتصال به این شبکه، اتخاذ شده است ، افزود: بر این اساس ارائه سرویس اینترنت از طریق شبکه علمی با تخفیف قابل توجهی به دانشگاه ها ارائه خواهد شد.


    دکتر واعظی مسئول اجرای این پروژه را سازمان پژوهش های صنعتی ایران عنوان و خاطر نشان کرد: مسئول اجرای این پروژه سازمان پژوهش های صنعتی ایران به نمایندگی از وزارت علوم است و دانشگاه ها می توانند با برقراری ارتباطات با این سازمان، مراحل اتصال خود به شبکه علمی را تسریع کنند.


    وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با تقدیر از هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت به واسطه تصویب تخفیف مذکور و سازمان فناوری اطلاعات ایران برای پیگیری اجرای شبکه علمی، ابراز امیداوری کرد که شاهد بهره برداری قابل قبول از شبکه علمی کشور در فاز دوم شبکه ملی اطلاعات باشیم.