توافق بر سرمایه گذاری مشترک ایران و لوکزامبورگ در زمینه ICT

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با معاون نخست وزیر لوگزامبورگ با مثبت ارزیابی کردن مذاکرات دو طرف گفت: در این مذاکرات بر گسترش روابط و سرمایه گذاری مشترک در زمینه ICT توافق شد. توافق بر سرمایه گذاری مشترک ایران و لوکزامبورگ در زمینه ICT


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی با اشاره به گفت و گو در زمینه مسایل مختلف در این دیدار ادامه داد: در زمینه همکاری های جمعی با توجه به عضویت لوکزامبورگ در اتحادیه اروپا و ریاست دوره ای ایران بر اکو نیز صحبت شد.


  وی همچنین از مذاکرات خوب نخست وزیر لوگزامبورگ با وزیر اقتصاد، و رییس بانک مرکزی خبر داد و افزود: در این مذاکرات با توافق در زمینه امضای سند حمایت از سرمایه‌گذاری متقابل، می توان به گسترش روابط امیدوار بود.


  وزیر ارتباطات با اشاره به سرمایه‌گذاری لوگزامبورگ در حوزه Ict ادامه داد:  فردا با حضور تمامی بخش های وزارت و کارشناسان لوکزامبورک کمیته مشترک دو طرف در وزارت ارتباطات آغاز به کار کرده و در زمینه همکاری های آینده به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.


  به گفته دکتر واعظی بحث ماهواره دیگر موضوع مورد بحث در این نشست بوده که دو طرف به ادامه مذاکرات تاکید کردند.


  وزیر ارتباطات همکاری مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی دو طرف در زمینه تحقیق و توسعه را دیگر مورد بیان شده عنوان کرد و گفت:در زمینه همکاری در این موارد و تبادل دانشجو نیز مذاکراتی صورت گرفت.


  معاون نخست‌وزیر لوگزامبورگ نیز با اشاره به ملاقات های مثبت خود با مقامات ایرانی، با تاکید بر تاریخ کهن ایران و توانمندی بالا به ویژه حضور جوانان تحصیل کرده در ایران گفت: امیدوارم همکاری های اقتصادی ادامه یابد.

  اتین اشنایدر که به همراه تیم بزرگ اقتصادی به ایران آمده است و نمایندگان ۴۰ شرکت حوزه ICT همراهی می کنند، در عین حال لوگزامبورگ را مرکز مهم فعالیت های اقتصادی برشمرد و گفت: صندوق سرمایه‌گذاری لوگزامبورگ با ۳۵۰۰ میلیارد یورو گردش مالی علاقه مند است، با توجه به رفع تحریم ها با ایران همکاری داشته باشد.


  وی بیوتکنولوژی، خودروسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات را زمینه های دیگر همکاری دو کشور دانست.


  معاون نخست‌وزیر لوگزامبورگ با اشاره به تشکیل کمیته مشترک همکاری با وزارت ارتباطات که از فردا کار خود را شروع خواهد کرد، گفت.: ایران و لوکزامبورگ در زمینه همکاری حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به توافق رسیده اند.


  وی تحقیق و پژوهش، سرمایه‌گذاری مشترک را از جمله این موارد برشمرد و گفت: ایران می تواند دروازه ورود ما به بازار آسیا باشد و به همین جهت صندوق سرمایه‌گذاری لوگزامبورگ علاقه مند به حضور در بازار ایران است.