آغاز به کار اجلاس وزیران کشورهای اتحادیه جهانی پست با حضور دکتر واعظی در استانبول

  کنفرانس وزیران کشورهای عضو اتحادیه جهانی پست روز سه شنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و حدود ۵۰ تن از وزرای پست و ارتباطات کشورهای جهان در استانبول شروع به کار کرد. آغاز به کار اجلاس وزیران کشورهای اتحادیه جهانی پست با حضور دکتر واعظی در استانبول


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اجلاس وزیران کشورهای عضو اتحادیه جهانی پست با سخنرانی بشار حسین دبیر کل این اتحادیه شروع شد.


  در این کنگره که بیش از ۲۵۰۰ نماینده از ۱۹۲ کشور جهان حضور دارند، وبا شعار توسعه پایدار، ارتباط شهروندان، کسب و کارها و قلمروها برگزار شده، استراتژی جهانی پست برای دوره ۲۰۲۰- ۲۰۱۷ مشخص می شود.


  در این اجلاس یک روزه، وزرای شرکت کننده درخصوص حمایت از توسعه از طریق دسترسی به خدمات پایه و خدمات پست مالی، تسهیل و رونق تجارت، استفاده بهینه از ظرفیتهای پستی در اقتصاد دیجیتال نقطه نظرات کشور متبوع خود را تبیین می کنند.


  بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست که از ۲۰ سپتامبر در استانبول شروع به کار کرده قرار است تا هفتم اکتبر به کار خود ادامه دهد.


  هیات جمهوری اسلامی ایران از بدو شروع کنگره حضور فعالی در کنگره داشت و وزیر ارتباطات نیز برای شرکت در کنگره و پاره ای ملاقات ها در حاشیه این کنگره، وارد استانبول شد.


  وی روز گذشته در مجمع عمومی اتحادیه جهانی پست سخنرانی داشت و بر پیشینه عمیق پست در تاریخ کشورمان اشاره و بر جایگاه تجارت الکترونیک در آینده پست کشورمان تاکید کرد.


  واعظی قرار است امروز در حاشیه نشست وزیران، دیدارهایی با چند تن از وزرای کشورهای خارجی و از جمله همتای ترکیه ای خود داشته باشد.


  وی روز گذشته نیز با اردال باغچه بان رئیس اتاق صنایع استانبول دیدار و در خصوص همکاریهای صنعتی و سرمایه گذاریهای متقابل شرکت های ایرانی و ترکیه ای بحث و تبادل نظر نمود.


  براساس قوانین و مقررات اتحادیه جهانی پست، ترکیه به عنوان میزبان بیست و ششمین کنگره جهانی پست، تا سال ۲۰۲۰ میلادی ریاست شورای اداری آن را که نهاد اصلی UPU می باشد، عهده دار خواهد شد.


  در حاشیه کنگره هر کشور نیز در غرفه ای به معرفی پیشرفت ها و ابتکارات و نوآوری های خود در زمینه پست پرداخته است.