حضور دکتر واعظی در بیست و ششمین کنگره جهانی پست

    وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور شرکت در بیست و ششمین کنگره جهانی پست که در استانبول ترکیه در حال برگزاری است، عازم این کشور شد. حضور دکتر واعظی در بیست و ششمین کنگره جهانی پست


    به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی عصر امروز دوشنبه در این اجلاس سخنرانی خواهد کرد.


    گفتنی است، در این کنگره که با حضور نخست وزیر و وزرای ذیربط و نمایندگان ۱۲۹ کشور عضو اتحایه پستی جهانی و دبیر کل و رئیس اتحادیه در ترکیه گشایش یافته است، در خصوص اطلاعات ساختاری اتحادیه، نقش و جایگاه UPU و موضوعات مهمی از جمله یکپارچه سازی خدمات پستی، برنامه های کسب و کار آینده این اتحادیه و بهره گیری هر چه بیشتر از فناوری های نوین در عرصه خدمات پستی، از جمله پست پیشتاز مذاکره و اتخاذ تصمیم خواهد شد.


    همچنین برگزاری انتخابات شورای راهبری پستی که جمهوری اسلامی ایران نیز کاندای عضویت در این شورا می باشد از جمله دستورات این اجلاس است.


    لازم به یادآوری است این کنگره جهانی پست UPU هر چهار سال یک بار برگزار می گردد و سیاست های جهانی پستی در آن مورد رسیدگی قرار گرفته و اتخاذ تصمیم می شود.