به مناسبت هفته دفاع مقدس

  خوانش کتاب پایی که جا ماند با حضور نویسنده آن برگزار شد
  به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم خوانش کتاب پایی که جا ماند با حضور نویسنده کتاب در روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۵,۰۷,۰۵ در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد. به مناسبت هفته دفاع مقدس


  به گزارش روابط‌ عمومی پژوهشگاه فضایی ایران مراسم خوانش کتاب "پایی که جا ماند" با حضور نوسنده این کتاب سید ناصر حسینی  و جمعی از پرسنل پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد.

  بنابر این گزارش،  راوی دفاع مقدس که خود از رزمندگان، اسرا و جانبازان دفاع مقدس است،  طی سخنانی ضمن مقایسه شیوه جنگ در کشورهای دیگر با مدل دفاع مقدس،  اظهار نمود: شی وه و مدل جنگ ما برگرفته از مکتب عاشورا است که بسیار متفاوت از مدل‌های جنگی دیگر است.

  سید ناصر حسینی در این مراسم گفت در سایر مکاتب جنگی انسان جایی ندارد اما در مکتب مبارزه‌ای امام روح اله فقط و فقط جای پای انسان دیده می‌شود.

   

  وی ضمن اشاره به جایگاه سلاح و ابزارآلات جنگی پیشرفته در سایر مکاتب جنگی بیان داشت که در مکتب مبارزه‌ای امام به جای تکیه بر تسلیحات، تکیه بر تقوا و بصیرت رزمنده است. وی گفت در این مکتب حیات آدمی در رفتن است بر عکس سایر مکاتب که حیات را در ماندن می‌بینند.

  به مناسبت هفته دفاع مقدس

  در ادامه سید ناصر حسینی ویژگی دیگر مکتب مبارزه‌ای امام را طراحی سیستم نظامی بر اساس کوچک بودن بیان کرد و گفت در مقابل عظمت سلاح‌های سایر مکاتب جنگی همچون ناوهای عظیم الجثه، مدل تسلیحات دفاعی ما بر اساس کوچک سازی و کوچک بودن طراحی شده است به گونه‌ای که امروز وقتی سیستم دفاعی ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد، فرمانده اسرائیلی به احترام سازندگان آن  سردار حسن تهرانی مقدم کلاه از سر خود بر می‌دارد.

  نویسنده کتاب "پایی که جا ماند" ضمن اشاره به وقایعی که در طول دوران جنگ و اسارت برای رزمندگان و اسرا اتفاق افتاده بود، سومین ویژگی مکتب دفاعی امام را رافت، انسانیت و اخلاق دانست و آن را مهمترین وجه تمایز این مکتب با سایر مکاتب جنگی بیان نمود.

  در ادامه جلسه بخش‌هایی از کتاب "پایی که جا ماند"  توسط همکاران حاضر و با حضور نویسنده آن، روخوانی شد.

  قابل ذکر است "پایی که جا ماند"، کتابی است که نویسنده آن  را به یک گروهبان عراقی (سرنگهبان اردوگاه ۱۶تکریت، که در زمان اسارت که او را بسیار شکنجه و آزار داده) تقدیم کرده است. این کتاب به چندین زبان زنده دنیا از جمله عربی عراقی، عربی لبنانی،انگلیسی، اسپانیایی، ترکی استانبولی و پشتو ترجمه شده است.