وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه اقتصاد مقاومتی استان البرز: استان البرز در بخش خود کفایی و صادرات پتانسیل خوبی دارد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که برای شرکت در آئین بازگشایی رسمی مدارس استان البرز صبح شنبه وارد کرج مرکز این استان شد در جلسه اقتصاد مقاومتی در محل استانداری البرز حضور یافته و به بحث و بررسی گزارشهای ارایه شده و مسایل پیرامون طرحها و پروژه های استان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در این استان پرداخت. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه اقتصاد مقاومتی استان البرز: استان البرز در بخش خود کفایی و صادرات پتانسیل خوبی دارد


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و زارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی درجلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به برگزاری جلسات منظم اقتصاد مقاومتی  که در این استان برگزار  شده است بیان کرد: این جلسات تشریفاتی نیست و پایا تمام جلسات باید نتیجه گیری های چشمگیری داشته باشند.

  وی درادامه با توجه به گزارش هایی که شرکت کنندگان در جلسه ارائه دادند خاطر نشان کرد: باید در تهران تمرکززدایی کنیم و به مدیران استانهای دیگر نیز اعتماد کنیم.

  وزیر ارتباطات در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز تأکید کرد: نقاط قوت استان البرز باید مشخص شود، البته این استان در بخش خود کفایی و صادرات پتانسیل بسیار بالایی دارد.

  وی افزود: دولت امسال را سال رونق اقصاد مقاومتی اعلام کرد و تمام تلاشمان را انجام میدهیم تا پتانسیلهای موجود در این استان به خصوص منطقه ویژه اقتصادی پیام در خدمت رونق اقتصادی استان و در مسیر اقتصاد مقاومتی قرار بگیرد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری و رفع مشکلات حوزه صنعت استان البرز را در دستور کار اعلام کرد و گفت: تلاش می شود مشکلات موجود با همکاری و مساعدت دستگاه ها حل شود.

  واعظی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی در استان البرز باید به این باور برسد که دولت در کنار و همراه آنهاست، گفت: خوشبختانه البرز در حوزه تولیدات بجز نیازهای خود قادر به تامین نیاز سایر استان ها است.

  وی با اشاره به اینکه شرکت ها و برندهای ملی معتبری در البرز مشغول به فعالیت هستند، گفت: با وجود استقرار فرودگاه پیام صادرات در البرز تلاش می کنیم صادرات به سایر کشورها را آغاز کنیم.

  واعظی با اشاره به ایجاد کریدور ارتباطات و فناوری اطلاعات در این استان در منطقه ویژه اقتصادی پیام، بیان کرد: این منطقه می تواند یکی ازعوامل موثر درتحقق اقتصاد مقاومتی در این استان باشد

  وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه شخصا مشکل سوخت فرودگاه پیام را پیگیری می کنم، گفت: در این بخش نیازمند کمک استاندار و نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی هستیم.

  واعظی با تاکید بر اینکه بنا داریم در منطقه اقتصادی پیام از ظرفیت «آی.تی» و «آی.سی.تی» به منظور توسعه اشتغال بهره ببریم، گفت: به همین منظور در فرودگاه پیام اقدام به ایجاد شهرک «آی.سی.تی» کرده ایم همچنین برای این مهم مشاوری در نظر گرفته شده است تا تکنولوژی های برتر شرکت های داخلی و خارجی به این مجموعه منتقل شود.