هجدهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات برگزار شد

  هجدهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارائه گزارش پیشرفت توسط مجریان پروژه‌ها در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد. هجدهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات برگزار شد


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ هجدهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ریاست جناب آقای دکتر واعظی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات با شرکت اعضای ستاد و مجریان هفت پروژه اقتصاد مقاومتی وزارت و دبیران کمیته‌های‌ اقتصاد مقاومتی دستگاه‌های تابعه برگزار شد.

  در این جلسه مجریان پروژه‌های "دولت الکترونیک و همراه"، "ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی بومی" و "ایجاد یک کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات"، گزارشی از پیشرفت پروژه‌های مربوطه را ارائه کردند.

  در این جلسه دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تأکید بر تسریع در پیشرفت پروژه‌ها بیان کرد: اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در وزارت متبوع در اولویت برنامه‌ها است و باید تمام موانع و مشکلات احتمالی در جهت اجرایی نمودن این پروژه ها سریع‌تر مرتفع شود.

  در ادامه با اشاره به اهمیت بالای پروژه دولت الکترونیک و همراه خاطرنشان کرد: برای این پروژه از سال‌ها قبل تلاش و برنامه‌ریزی شد اما می‌بایست پیشرفت پروژه و فعالیت‌های ذیل آن به گونه ای باشد که خدمات ارائه شده از طریق آن برای مردم قابل لمس و در زندگی آنها تاثیر مثبت داشته باشد.

  وی افزود: این پروژه علاوه بر کمک و تاثیر داشتن در زندگی روزمره مردم، ضمن صرفه‌جویی در زمان و انرژی، تاثیر بسزایی در افزایش سرعت و دقت داشته و جعل و فساد نیز در کنار این موارد ریشه کن خواهد شد.

  وی اظهار کرد: مطمئناً مردم از سامانه‌ای که بتواند مشکلاتشان را با سرعت و دقت بالایی حل کند، استقبال بالایی خواهند کرد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان با اشاره به گزارش پیشرفت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در این وزارت بیان کردند، بی تردید یکی از عواملی که می‌تواند در تسریع این پروژه ها تأثیر گذار باشد حضور بخش خصوصی است که مجریان باید شرایط را برای ورود آنها به این پروژه‌ها فراهم کنند و با توجه به اینکه این پروژه ها به نام اقتصاد مقاومتی هستند باید به دست متخصصان داخلی انجام شوند.

  گفتنی است در این جلسه با توجه به اینکه بر روی سه پروژه دولت الکترونیک و همراه، ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی بومی و ایجاد یک کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات بحث و بررسی صورت گرفت مقرر گردید تا در جلسه بعدی این ستاد که درهمین هفته برگزار خواهد شد، دیگر پروژه‌ها نیز مورد بررسی قرار گیرند.