بسته های حمایتی وزارت ارتباطات در همایش حمایت از توسعه شبکه های اجتماعی بومی رونمایی می شود

  با حضور وزیر ارتباطات، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، بسته های حمایتی وزارت ارتباطات برای شبکه های اجتماعی برای تمامی ذینفعان این حوزه رونمایی خواهد شد. بسته های حمایتی وزارت ارتباطات در همایش حمایت از توسعه شبکه های اجتماعی بومی رونمایی می شود


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ شبکه های اجتماعی یکی از حوزه هایی است که به عنوان یک رسانه، بستر پیشرفته ای را برای تبادل داده ها و ارتباط میان افراد فراهم کرده است.

  همچنین توجه به جنبه های حفظ حریم خصوصی کاربران و امنیت این نوع از سامانه ها یکی از موضوعات مهمی است که می بایست در کنار توسعه های فنی و قانونی حوزه شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

  در همین راستا نیز، علاوه بر تسهیلات فنی، آگاهی های امنیتی و تامین ابزارهای صیانت از حقوق کاربران در شبکه های اجتماعی داخلی که می تواند یکی از زمینه های از بین بردن تهدیدات ناشی از حضور شبکه های اجتماعی خارجی باشد، مورد توجه و اهتمام دولت است؛ به همین منظور همایش حمایت از توسعه شبکه های اجتماعی بومی طی دو روز برگزار می شود و علاوه بر سخنرانی های عملی، کارگاه های تخصصی برای فعالان در این حوزه نیز برپا خواهد شد.

  گفتنی است در این همایش  بسته های آگاهی رسان در جهت چگونگی حفظ حریم خصوصی در بستر شبکه های اجتماعی و توصیه های مفید در این حوزه آماده شده است که صبح فردا در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی و در اختیار کاربران قرار می گیرد.

  لازم به ذکر است، جزئیات و برنامه کارگا های دو روزه این همایش در سایت مرکز ماهر در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.