بازدید دکتر واعظی از مرکز تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت سامسونگ/ رایزنی جهت سرمایه گذاری و تولید مشترک

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در کره جنوبی بسر می برد ضمن بازدید از مرکز تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت سامسونگ با رئیس این شرکت دیدار و گفت وگو کرد. بازدید دکتر واعظی از مرکز تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت سامسونگ/ رایزنی جهت سرمایه گذاری و تولید مشترک


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر واعظی در این دیدار ضمن استقبال از سفر ماه می رئیس جمهور کره جنوبی از ایران و توافقات به عمل آمده در این سفر همکاری های مشترک دو کشور در حوزهICT و تبادل تجربیات و دستاوردهای متقابل در این زمینه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به بازار گسترده ایران و کشورهای همسایه، آمادگی لازم برای سرمایه گذاری و تولید مشترک فناوری های جدید حوزهICT و ایجاد مراکز تحقیقاتی و توسعه ای وجود دارد.


  وی با اشاره به اینکه سابقه طولانی همکاری های حوزه ICT و شرکت های بخش خصوصی دو کشور، اظهار داشت: با توجه به فضای پساتحریم زمینه های گسترده همکاری وجود دارد و مایلیم شرکت های کره ای در زمینه انتقال تکنولوژی پیشرفته و بخصوص در زیرساخت های ارتباطی نقش موثرتر و فعال تری داشته باشند و این همکاری ها به سرمایه گذاری و تولید مشترک تغییر یابد.


  آقای جی کی شین رئیس شرکت سامسونگ الکترونیک نیز با اشاره به نقش حوزهICT و تکنولوژی های نوین در توسعه اجتماعی جامعه بشری اعلام کرد: به دلیل فقدان منابع طبیعی برای توسعه کره جنوبی راهی جز توسعه و سرمایه گذاری صنعت ICT و بهبود زیرساخت های این صنعت برای ما وجود نداشت.


  رئیس شرکت سامسونگ با بیان این که تلاش می کنیم سایر کشورها را از دستاوردهای تکنولوژیک خود بهره مند سازیم ادامه داد: آمادگی کامل در زمینه معرفی دستاوردهای تکنولوژی خود به جمهوری اسلامی ایران داریم.


  وی اظهار داشت: همزمان با برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۱۸ نسل پنجم(G۵) موبایل را عرضه خواهیم کرد که این تکنولوژی می تواند انقلاب جدیدی در حوزه ارتباطات ایجاد کند.


  شین با ابراز خرسندی از دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دستاودهای این شرکت، از امضا سندی بین مرکز تحقیقات وزارت ارتباطات و شرکت سامسونگ به عنوان سنگ بنای همکاری های آتی یاد کرد.


  در این بازدید که مسئولین ذیربط شرکت ها و حوزه های تخصصی وزارت ارتباطات و اپراتورهای ایرانی و شرکت مخابرات حضور داشتند، طرفین نسبت به چارچوب های همکاری مشترک و ظرفیتهای بازار ایران تبادل نظر کرده و به توافقات اولیه دست یافتند.