عملیات ساخت ماهواره سنجش از راه دور آغاز شد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: عملیات ساخت ماهواره سنجش از راه دور در هفته گذشته شروع شده است. عملیات ساخت ماهواره سنجش از راه دور آغاز شد


  به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمود واعظی صبح امروز در جمع خبرنگاران مازندران اظهار کرد: تلاش می‎کنیم که راه صادرات محصولات استان مازندران باز شود.

  وی با بیان اینکه زیرساخت‌های آی‌سی‌تی گسترش پیدا کرده است، افزود: کمیته مشترکی با استانداری مازندران از شرکت دانش‌بنیان و شرکت‌های از تهران ایجاد شده است و برای ایجاد شغل در حوزه آی‌سی‌تی برنامه داریم.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره مشکلاتی که بسیاری از واحدهای اقتصادی با بانک‌ها دارند، بیان کرد: زیرساخت‌های بانکی ما مربوط به گذشته است، برخی از بانک‌ها مشکل نقدینگی دارند، ولی در حال حاضر دولت تصمیم دارد تا نسبت به راه‌اندازی واحدهای نیمه‌تعطیل اقدام کند.

  این مسؤول اضافه کرد: پرداخت تسهیلات به یک‌هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی انجام شد و در آخرین اطلاعاتی که کسب کردیم مقدمات پرداخت تسهیلات به ۴ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی دیگر فراهم شده است.

  واعظی در ارتباط با اقدامات انجام‌شده برای ماهواره ملی، گفت: از سال گذشته مقدمات کار ساخت این ماهواره با همکاری کشورهای سازنده انجام شد.

  وی خاطرنشان کرد: کار ساخت ماهواره سنجشی از راه دور در هفته گذشته شروع شده است.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: با ساخت این ماهواره تحول در زمینه محیط زیست، کشاورزی و حوزه آب و خاک کشور انجام می‎شود.