دکتر جهانگیری: هیچ طرحی در هفته دولت به اهمیت شبکه ملی اطلاعات برای مردم و کشور نیست

  دکتر جهانگیری در این مراسم که با حضور وزیر ارتباطات دبیر عالی شورای فضای مجازی و مدیران بخش های دولتی و خصوصی همراه بود افزود: از تمامی دستدرکاران این شبکه تقدیر می نمایم. دکتر اسحاق جهانگیری: هیچ طرحی در هفته دولت به اهمیت شبکه ملی اطلاعات برای مردم و کشور نیست


  وی با تاکید بر نقش اطلاعات در عصر حاضر ادامه داد: در سایه دسترسی به اطلاعات فرصتهای جدید اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی شکل می گیرد که چگونگی دسترسی ما به اطلاعات می تواند فرصتی جهت رشد اقتصادی کشور باشد.

  دکتر جهانگیری در عین حال هر فرصت بزرگ را با همراه با تهدید دانست و ادامه داد: مهم آن است که در برابر تحولات نه منفعل سردرگم بود و نه گریزان بلکه باید با رصد تحولات به موقع دست به انتخاب و اقدام زد .

  معاون اول رئیس جمهور همچنین به عامل مهم توامندسازی فرهنگی و اجتماعی در مواجه با تحولات فناورانه در دنیا اشاره کرد و افزود: قدرت اصلی در برابر تحولات قدرت فرهنگی است که بارها مقام معظم رهبری بر آن تاکید نموده اند.

  وی همچنین ادامه داد: مصمم هستیم شرایطی بوجود آوریم که کشور به اطلاعات مورد نیاز با بهترین روش دسترسی یابد.

  دکتر جهانگیری شبکه ملی اطلاعات را مهمترین وسیله به منظور دسترسی سریع، امن، با کیفیت به اطلاعات عنوان کرد و گفت: کار بزرگی صورت گرفته است و تا کنون توسط بخش خصوصی و دولتی بیست هزار میلیارد تومان برای این شبکه سرمایه گذاری شده است سهم دولت نیز بیست درصد این مبلغ می باشد.

  وی با تاکید بر این که شبکه ملی اطلاعات هیچگونه سدی در راه دسترسی مردم به اطلاعات نخواهد بود افزود: دولت تدبیر و امید از ابتدا دسترسی آزاد به اطلاعات را در دستور کار خود قرار داد و نسبت به آن اهتمام ورزید.

  معاون اول رئیس جمهور ایران را جزو پنج کشور دارای مهندس فارغ التحصیل در دنیا برشمرد و گفت: این حجم بالای نیروی جوانان تحصیل کرده فنی فرصتی است که زمینه اشتغال و توسعه کشور را بر اساس آن شکل دهد.

  دکتر جهانگیری با تاکید بر اینکه باید دولت همراه و الکترونیک به سرعت در کشور شکل بگیرد اظهار داشت: به منظور رفاه و رضایت مردم خوشبختانه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بخش خصوصی زیرساخت های خوبی برای شبکه ملی اطلاعات ایجاد شده است که ضروری است دستگاه ها خدمات خود را با استفاده از بستر ایجاد شده به مردم ارائه دهند تا به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

  وی با اشاره به داشتن شبکه ملی اطلاعات در تمام کشورهای توسعه یافته گفت: این فرصت جدیدی است که کمک می کند توسعه کشور به خوبی پیش رود.

  دکتر جهانگیری در عین حال اقدامات صورت گرفته در خصوص توسعه شبکه بدون هیچگونه قطعی را بسیار قابل تقدیر دانست و افزود: امیدوارم این خدمت دولت خدمت ماندگاری برای مردم بوده و از آن استفاده مطلوبی ببرند.

   

   

  منبع:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات