وزیر ارتباطات در اراک: با گسترش زیرساخت ارتباطی، شبکه انتقال کشور نزدیک به سه برابر شده است

  دکتر واعظی با اشاره به اینکه زیرساختهای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در این ۳ سال گسترش بسیار زیادی پیدا کرده است اظهار کرد: شبکه انتقال کشور نیز از ابتدای این دولت در مدت سه سال نزدیک به سه برابر شده است. وزیر ارتباطات در اراک: با گسترش زیرساخت ارتباطی، شبکه انتقال کشور نزدیک به سه برابر شده است


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ وزیر ارتباطات که در اراک حضور پیدا کرده است، ابتدا به گلزار شهدا رفت و در ادامه در جمع خبر نگاران با اشاره به آخرین وضعیت زیرساخت های فناوری اطلاعات در کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه زیرساختهای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در این ۳ سال گسترش بسیار زیادی پیدا کرد، شبکه انتقال کشور نیز از ابتدای این دولت در مدت سه سال نزدیک به سه برابر شده است.

  وی افزود: شبکه پهن باند کشور بیش از ۶ برابر شده و زمینه‌ای فراهم شده تا فاز نخست شبکه ملی اطلاعات در هفته دولت افتتاح شود.

  واعظی تصریح کرد: علاوه بر افتتاح این شبکه فاز نخست بخشی از دولت الکترونیک در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در رابطه با پروانه FCP و اپراتور مجازی در حال صدور پروانه‌های لازم هستیم.

  واعظی با اشاره به وضعیت شبکه ملی گفت: در بخش فناوری اطلاعات در آستانه یک تحول بزرگ در کشور هستیم، این در حالی است که شبکه ملی در کشور در حال تکمیل شدن است.

  وی افزود: فاز نخست شبکه ملی در هفته دولت و فاز دوم آن نیز در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسانیم.

  وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: در سفر قبلی که به استان مرکزی داشتم در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی در استان مرکزی اقداماتی انجام و مقرر شد شبکه‌های فیبر نوری بین‌شهری طراحی و ایجاد شود و زیرساخت‌های ارتباطی روستاها و همچنین تلفن نسل سوم و چهارم را فراهم کردیم.

  واعظی بیان داشت: بخشی از این زیرساخت‌های ارتباطی که کارهای آن انجام شده امروز افتتاح شده و بخشی از آن در سفر رئیس جمهور به استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

  وزیر ارتباطات تا این لحظه از پروژه مجتمع حوزوی خاتم‌الانبیا(ص) اراک بازدید کرده و در ادامه سفر خود از شرکت واگن پارس و بیمارستان ولی‌عصر(عج) این شهرستان نیز بازدید می‌کند و در جلسه شورای اداری استان و پس از آن شورای اداری شهرستان ساوه حضور می‌یابد.