دکتر واعظی در شهرستان نمین: اجرای برجام موجب لغو قطعنامه ها علیه ایران و از بین رفتن موانع بین المللی در مسیر توسعه کشور شد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در آستانه هفته دولت با سفر به استان اردبیل، در جمع مردم و مسئولان استانی ، با حضور در مسجد جامع این شهرستان نمین گفت: با تدبیر دولت یازدهم و رهنمودهای مقام معظم رهبری برجام اجرایی شد و توانستیم قطعنامه های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو و موانع بین المللی در مسیر توسعه کشور را از بین برده و امروز رشد اقتصادی را مثبت کنیم. دکتر واعظی در شهرستان نمین: اجرای برجام موجب لغو قطعنامه ها علیه ایران و از بین رفتن موانع بین المللی در مسیر توسعه کشور شد

   

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر واعظی در جمع نمازگزاران شهرستان نمین با ابراز خرسندی نسبت به حضور در جمع مردم این شهرستان ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت: دولت با توجه به وجود شکاف بین پایتخت و مراکز استان و شهرهای کوچک و روستاها و مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته، که گاهی منجر به مهاجرت مردم می شد سیاست و اولویت خود را  کاهش شکافها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها بنا نهاد.


  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یاد آوری دو سال گذشته و ابتدای دولت تدبیر و امید افزود: در ابتدا دولت با موضوع تحریم از طرف کشورهای غربی و سازمان های بین المللی مواجه بود که با وجود استقامت مردم و رهبری و این موضوع که هیچ گاه تحریم نتوانست مردم و کشور را تسلیم کند، بخاطر صیانت از حقوق مردم و عزت کشور و استفاده از ظرفیت بالای بین المللی بر خود دانست که وارد عرصه مذاکره شده و با پشتوانه مردم و تدبیر مقام معظم رهبری به احقاق حق خود برسد.


  وی ادامه داد: امروز با افتخار می گویم که همه قعطنامه های صادر شده علیه ایران لغو گشته و بخش زیادی از تحریم ها نیز برداشته شد و واردات و صادرات نفتی و غیر نفتی بدون محدودیت در حال افزایش است.


  دکتر واعظی در ادامه به موضوع به جریان افتادن رونق اقتصادی اشاره کرد و افزود: امروز نسبت به سال های گذشته با بهبود وضعیت اقتصادی و تک رقمی شدن رکود و تورم، زمینه ی رونق اقتصادی و اشتغال و ساماندهی معیشت مردم فراهم شده است.


  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارائه بخشی از عملکرد دولت در حوزه های مختلف گفت: دولت توانست در حوزه سلامت و امنیت به دستآوردهای خوبی برسد و به این وسیله مردم ضمن تجربه زندگی در آرامش در این منطقه پر آشوب، دغدغه کمتری در زمینه ی بیماری و درمان داشته باشند.


  دکتر واعظی در ادامه به موضوعict و تلاش دولت برای تامین زیرساخت ها پرداخت و اظهار داشت: ۱۷ روستای شهرستان نمین اینترنت پرسرعت دارند و تا اواخر پاییز ۷۲ روستای دیگر نیز به اینترنت پرسرعت متصل می شوند و امیدواریم تا پایان سال همه روستاها دارای ارتباطات دیجیتال شوند.


  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مرز مشترک اردبیل با جمهوری اذربایجان و روسیه و نمایندگی استان در کمیسیون مشترک با این کشورها ادامه داد: مذاکرات با این کشور ها در حال رسیدن به نتایج نهایی است که موجب باز شدن بازار دو طرف و حضور و فعالیت بخش خصوصی طرفین در اجرای طرحهاو پروژه های یکدیگر می باشد.