افتتاح ساختمان حوزه ریاست پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی

  مقارن با ایام ولادت امام رضا(ع) و دهه کرامت ساختمان حوزه ریاست پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی با حضور ریاست پژوهشگاه فضایی ایران افتتاح شد. افتتاح ساختمان حوزه ریاست پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی


  به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه فضایی ایران،  طی مراسمی با حضور دکتر حسن حدادپور، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، و جمعی از معاونان و مدیران و پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی در روز دوشنبه مورخ ۲۵ مرداد سال جاری، ساختمان حوزه ریاست پژوهشکده‌سامانه‌های حمل و نقل فضایی که بازسازی و به‌سازی شده بود، افتتاح شد.

  افتتاح ساختمان حوزه ریاست پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی

  بنابراین گزارش، دکتر حسن حدادپور ضمن اشاره به هزینه‌های حداقلی انجام پروژه بازسازی ساختمان پژوهشکده ابراز امیداواری کرد که از ظرفیت‌های مساحتی و فیزیکی موجود در این پژوهشکده به نحو احسن استفاده شود.

  در ادامه، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در جمع همکاران و پرسنل پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی حضور یافت و به بررسی نظرات و مسائل مطروحه پرداخت. وی ضمن تاکید بر انجام ماموریت اصلی پژوهشکده در حوزه فضایی افزود ظرفیت مجموعه حاضر از نظر توان تخصصی و امکانات موجود، جدای از حوزه فضایی کشور، در سایر بخش‌های فناوری نیز قادر به انجام فعالیت است.

   

  بدین منظور برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده که از این ظرفیت در حوزه‌های دیگری نیز همچون  ICT استفاده شود.


  قابل ذکر است ساختمان حوزه ریاست پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی با حدود ۳۰۰۰ متر مربع زیر بنا در سه طبقه در سال ۱۳۶۲ تاسیس شده بود که در سال گذشته پروژه بازسازی و به‌سازی بخش دفتر ریاست آن آغاز و ظرف مدت ۵ ماه انجام شد. این ساختمان علاوه بر دفاتر حوزه ریاست شامل سالن همایشی با ۱۱۰ نفر ظرفیت، کتابخانه مرکزی، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشکده و سالن کنفرانس مجهزی با ۴۲ نفر ظرفیت است.