همزمان با ورود رئیس جمهور به کهگیلویه و بویر احمد/ افتتاح پروژه های ارتباطی استان و اتصال ۱۱۷ روستا به اینترنت

  با سفر هیات دولت به استان کهگیلویه و بویر احمد، در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پروژه های ارتباطی این استان در فازهای مختلف به بهره برداری رسید. همزمان با ورود رئیس جمهور به کهگیلویه و بویر احمد/ افتتاهمزمان با ورود رئیس جمهور به کهگیلویه و بویر احمد/ افتتاح پروژه های ارتباطی استان و اتصال ۱۱۷ روستا به اینترنت ح پروژه های ارتباطی استان و اتصال ۱۱۷ روستا به اینترنت

   

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین افتتاح پروژه های ارتباطی در استان کهگیلویه و بویر احمد، با اعلام این که خدمت رسانی به روستاها نعمتی از طرف خداوند برای مسوولین است، بیان کرد: برای خدمت رسانی به روستاهای محروم، برنامه‌ریزی مناسبی صورت گرفته که امروز علاوه بر ۴۲۶ روستای این استان که دارای اینترنت هستند۱۱۷ روستای دیگر نیز از اینترنت پرسرعت بهره مند خواهد شد.


  وی با ابراز امیداوری نسبت به بهره مندی۱۸هزار روستا در کل کشور از این خدمت ارتباطی تا پایان دولت یازدهم ادامه داد: روستاییان می‌توانند از اینترنت بهره‌های لازم را در زندگی روزمره خود ببرند.


  واعظی گفت: نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که تمام جاذبه در شهرها باشد بلکه با ارایه خدمات ارتباطی به روستاها و از بین رفتن شکاف ارتباطی، روستاییان می‌توانند صنایع خود را به کشور و خارج از کشور معرفی کنند و در کنار آن نیز از اخبار ایران و جهان مطلع شوند.


  وی در پایان افزود: بحث سلامت یکی از برنامه‌های جدی دولت است و بودجه قابل توجهی به آن تخصیص داده شده است و به وسیله خدمات ارتباطی می‌توانیم با همکاری دیگر وزارتخانه ها این بحث را آن طور که باید در تمام کشور به بهره‌برداری برسانیم.


  از پروژه هایی که با حضور دکتر واعظی در یاسوج به بهره برداری رسید، می توان به پروژه های طرح USO ، توسعه پهنای باند دسترسی دیتای اپراتورها در مرکز یاسوج به ظرفیت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه، توسعه شبکه ملی فیبر نوری به طول ۲۳۱ کیلومتر، توسعه دسترسی به شبکه پهن باند برای کاربران نهایی به میزان ۵۵۰۰ پورت دیتا، افتتاح و راه اندازی مرکز آپای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز توسط سازمان فناوری اطلاعات، راه اندازی و توسعه شبکه نسل ۳ و ۴ تلفن همراه در ۸ شهر مختلف اشاره کرد.


  گفتنی است، همزمان با ورود رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویر احمد بیش از ۲۰۰ طرح عمرانی و اقتصادی در این استان به بهره برداری رسید .