دکتر واعظی: تصویب اساسنامه ملی پست فضای رقابتی جدیدی به وجود می آورد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در افتتاح پروژه‌های هوشمند پستی با تبریک ملی شدن شرکت پست به همکاران این شرکت در سراسر کشور، از تلاش جهت صدور پروانه برای دو اپراتور خصوصی پستی خبر داد و گفت با‌ تصویب اساسنامه شرکت ملی پست در مجلس، فضای جدیدی برای رقابت سالم گشوده شد. دکتر واعظی: تصویب اساسنامه ملی پست فضای رقابتی جدیدی به وجود می آورد


  دکتر واعظی با تقدیر از زحمات نمایندگان مجلس شورای اسلامی بویژه کمیسیون صنایع و کمیته ارتباطات در جهت تصویب اساسنامه پست اظهار داشت:  با این اقدام ساماندهی تمام بازیگران این عرصه به صورت نظام مند در کشور رقم خواهد خورد.


  وی به تشکیل معاونت امور پستی در رگولاتوری اشاره کرد و گفت: با ایجاد این معاونت نظارت کاملی روی عملکرد این بخش خواهیم داشت .


  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه پس از حضور اپراتورهای خصوصی شرکت ملی پست با رقبای قدرتمندی مواجه خواهد شد افزود: همه باید خود را برای بهره‌گیری از این فرصت آماده کنند از این رو لازم است با برنامه‌ریزی و ابتکارات جدید به استقبال این شرایط رفت.


  دکتر واعظی: با خود عهد کردم تا زمانی که هستم پست متحول شود و امروز فصل نوینی در این شرکت ایجاد شده و معتقدم هر چه بتوانیم باید در جهت چابک سازی و افزایش کارآیی و درآمدزایی‌آن انجام دهیم.


  وزیر ارتباطات، استفاده از فناوری اطلاعات در پست را موجب افزایش سرعت و دقت برشمرد و افزود: باید پست را متحول کرد و هوشمند سازی پست سبب می‌شود با همین امکانات فعلی سرعت ارائه خدمات را افزایش داد .


  وی با اشاره به سیر صعودی منحنی رشد پست ادامه داد: پست در دنیا عهده‌دار خدماتی همچون تجارت الکترونیک و پست لجستیک می‌باشد و ضروری است شما نیز در این زمینه گام‌های بلندی نیز برداریم .


  وزیر ارتباطات همچنین از آمادگی شرکت پست جهت انعقاد قرارداد با شرکت‌هایی که در زمینه تجارت الکترونیک در کشور فعالیت می‌کنند خبر داد و گفت:  می‌توان با راه‌اندازی تجارت الکترونیک محصولات تولید داخل را به بازارهای جهانی عرضه کرد.


  گفتنی است کارت اعتباری ۱۰ هزار دلاری در سه سطح طلایی نقره‌ای و برنزی تهیه شده است که ظرف دو ماه آینده سایت تجارت الکترونیکی شرکت پست به زبان انگلیسی رونمایی خواهد شد و از این طریق تجارت بین‌الملل رونق گرفته و به عنوان شهود آذربایجان و روسیه که در سفر اخیر رئیس جمهور مذاکرات خوبی در این زمینه صورت گرفته بود با ایران روابط خود را آغاز خواهند کرد.

  دکتر واعظی افزود: بعد از برجام فضای بهتری برای تمام بخش‌ها از جمله شرکت پست ایجاد شده است و این شرکت جهت رفع نیاز مردم اقدام به انعقاد قرارداد با یک شرکت نموده است که در قالب این کارت اعتباری تا سقف ۱۰ هزار دلار امکان خرید در داخل و خارج از کشور فراهم می شود.


  به گفته واعظی این خدمت تا کنون در دو واحد پستی راه اندازی شده است که همزمان با هفته دولت در اول شهریورماه در ۱۵۵ شعبه مجهز به پست مالی و پست بانک قابل ارائه به مردم می‌باشد.


  همچنین وی از آمادگی شرکت پست جهت انعقاد قرارداد با شرکت‌هایی که مجوز بانک مرکزی داشته باشند جهت ارائه کارت اعتباری ارزی دارند خبر داد و گفت: با شرکت‌های مختلف در این زمینه صحبت شده و در این خصوص هیچگونه محدودیتی نداریم و تنها یک شرکت با اخذ مجوز بانک مرکزی موفق به ارایه کارت اعتباری شد.

   

  وی بهره برداری از نرم افزار طرح جامع مبادله پستی در ۶۵۰ شهرستان را موجب افزایش سرعت سیر مرسولات و فراهم شدن امکان تبادل اطلاعات بعد از رسیدن مرسوله عنوان کرد و گفت: سیستم رهیاب موزعین در۱۰ استان راه‌اندازی شده است که تا روز جهانی پست در ۱۷ مهرماه در باقی استانها نیز راه‌اندازی خواهد شد.