دکتر واعظی: مردم به دنبال دریافت خدمات با کیفیت خوب هستند

  دکتر واعظی در رونمایی از سامانه اندازه گیری و پایش کیفیت شرکت ارتباطات زیرساخت، با اشاره به اهتمام جدی دنیا در زمینه توسعه زیرساخت ICT گفت: مردم به دنبال دریافت خدمات با کیفیت خوب هستند. دکتر واعظی: مردم به دنبال دریافت خدمات با کیفیت خوب هستند

   

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت  ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی با تاکید بر اهمیت شفاف سازی اطلاعات اظهار داشت: شفافیت نشان می دهد که شبکه در چه وضعیتی است و امروز سامانه ای رونمایی می شود که امکان نظارت آنلاین تمام بازیگران را برای سازمان تنظیم فراهم می آورد.


  واعظی ادامه داد: ما آمادگی داریم در صورت اثبات عدم کیفیت جریمه دهیم البته این یک بخش کار است و بخش دیگر، رفع مشکلات به شکلی است که کیفیت شبکه های زیرساخت و دسترسی به گونه ای باشد که مردم از شبکه با کیفیت بهره برداری کنند.


  وزیر ارتباطات خواستار شفافیت تمام اپراتورهای ثابت و همراه و FCP با مردم شد و گفت: باید در کنار توسعه، شفافیت در کیفیت هم مد نظر تمام بازیگران قرار گیرد.


  وی با اشاره به باز طراحی کل شبکه افزود: با توجه به طراحی قدیمی شبکه ارتباطی کشور، تلاش ما این بود که آنچه در ارتباط با بخش قدیمی است مدرنیزه کرد و ارتقا کیفیت داد و امروز با باز طراحی شبکه برای ۲۰ سال آینده ، توسعه بر اساس طراحی جدید صورت می گیرد.


  وی با تاکید بر این که بحث کیفیت و قیمت و تعرفه را باید با هم دید گفت: همواره به دنبال کاهش تعرفه در پی افزایش سهم اینترنت در سبد هزینه خانوارها هستیم تا از این طریق میزان استفاده مردم افزایش یابد.


  وزیر ارتباطات کاهش تعرفه در مقاطع مختلف را در این راستا برشمرد و گفت: تصمیم اخیر تخفیف در اینترنت موبایل و ثابت هم که به کاهش ۱۷ تا ۳۵ درصد و در برخی مواقع بیش از این انجامید در این راستا بود.


  وی در ادامه با اشاره به فراهم کردن مقدمات تکمیل شبکه ملی اطلاعات گفت: فاز اول شهریور رونمایی می شود و کوشیدیم با ارزان کردن پهنای باند داخل، امکان دسترسی مردم با قیمت کم و سرعت بالا از محتوای داخلی را فراهم کنیم.


  دکتر واعظی همچنین با ابراز خرسندی از تلاشهای صورت گرفته در دو سال اخیر نسبت به ایجاد شرکت های فعال در حوزه ، از راه اندازی پارکی جهت حمایت از تولیدکنندگان محتوا خبر داد و گفت: باید با سرعت و حمایت فنی و اعطای وام وجوه اداره شده، بحث فعالیت در این حوزه را دربخش محتوا ،‌خدمات و اپلیکیشن بیشتر کنیم.


  وی با اعلام تغییر فضای بین المللی و منطقه ای پس از برجام افزود: پس از برجام فضای سرمایه گذاری باز شده است و باید در بخش رسانه ای فضایی ایجاد کرد که بخش خصوصی بیشتر در کشور فعالیت کند.


  دکتر واعظی همچنین از زحمات اهالی رسانه تقدیر کرد و با تبریک روز خبرنگار گفت: هم مردم و هم مسوولان قدر تلاش شما را میدانند و امیدوارم در انجام وظایف خود موفق باشید.