در دیدار ریاست پژوهشگاه فضایی:

  پیشرفت پروژه‌ها و برنامه‌های پژوهشکده رانشگرهای فضایی بررسی شد

  در بازدید ریاست پژوهشگاه فضایی ایران از پژوهشکده رانشگرهای فضایی، روند پیشرفت پروژه‌ها و برنامه های  این پژوهشکده بررسی شد. در دیدار ریاست پژوهشگاه فضایی:


  دکتر حسن حدادپور رییس پژوهشگاه فضایی ایران  به اتفاق معاونان و برخی از مدیران پژوهشگاه از پژوهشکده رانشگرهای فضایی در تبریز بازدید نمود.


  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، در این بازدید که در چهارشنبه مورخ 6 مرداد سال جاری صورت گرفت، گزارش روند پیشرفت پروژه‌ها و مطالعات و امکان سنجی چگونگی اجرای پروژه‌های فناوری برنامه ششم توسعه پژوهشکده رانشگرهای فضایی تشریح شد.


  بنا بر این گزارش، در این دیدار، ابتدا در نشستی با حضور ریاست پژوهشگاه فضایی ایران و معاونان و برخی از مدیران این پژوهشگاه و ریاست و مدیران پژوهشکده رانشگرهای فضایی، گزارش فعالیت‌های انجام شده و مشکلات موجود مطرح شد.


  در این گزارش، شرح فرآیند طراحی و ساخت پین پولر و چرخ عکس العملی که مورد نیاز پروژه های ماهواره‌ای چون پارس 1 و ناهید 2 بوده، مطرح و اعلام شد تستهای این پروژه ها با موفقیت انجام شده و آماده تحویل به پژوهشکده سامانه های ماهواره است.


  افزون بر این، پروژه های دیگری چون دستگاه حفار افقی در دو مدل 100 و 200 متری ساخته و تحویل کارفرما شده و تست نهایی عملیاتی  آن با موفقیت انجام شده است.


  از دیگر فعالیت‌های این پژوهشکده، طراحی و ساخت دستگاه ازن ژنراتور( تولید گاز ازن) بوده که در حال کار است و کاربردهای مختلفی در ضدعفونی کردن مواردی چون فاضلاب، استخرها و پتروشیمی دارد.


  افزون بر این، از پروژه های دیگر این پژوهشکده، دستگاه باستر تعدیل آب و هوا بوده است.


  در ادامه این دیدار، ریاست پژوهشگاه فضایی ایران از کارگاه شهید ساسانی پژوهشکده رانشگرهای فضایی(سایت امامیه) که بازسازی و بهسازی شده است، بازدید نمود.


  دکتر حدادپور همچنین در جمع کارکنان پژوهشکده رانشگرهای فضایی حضور یافت و طی سخنانی یادآور شد با همدلی و همسویی همه افراد مجموعه می توان به موفقیت و پیشرفت رسید و باید از تفرقه و تکروی اجتناب کرد.


  پس از این دیدار، ریاست پژوهشگاه فضایی ایران در استانداری آذربایجان شرقی حضور یافت و با مسئولان این استانداری در خصوص همکاری با منطقه ویژه علم و فناوری گفت و گو نمود.