دکتر واعظی در دیدار با سفیرجدید اندونزی: تلاش می کنیم برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در اندونزی نتایج خوبی داشته باشد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دیدار با اکتاوینو علیمودین سفیرجدید اندونزی در ایران با تاکید بر عزم مسئولین دو کشور در جهت ارتقاء روابط، در خصوص برگزاری کمیسیون مشترک گفت: تلاش می کنیم برگزاری کمیسیون مشترک ایران و اندونزی امسال برگزار می شود نتایج مطلوبی برای دو کشور در پی داشته باشد. دکتر واعظی در دیدار با سفیرجدید اندونزی: تلاش می کنیم برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در اندونزی نتایج خوبی داشته باشد

   

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی با ابراز خرسندی از روابط خوب دو کشور اظهار داشت: برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و انذونزی بعد از ۷ سال،  نشانه خوبی از اراده طرفین بر گسترش روابط است و با توجه به توافقات قبلی، می توان در بخش  ICTوIT نیز همکاری ها را توسعه داد.


  رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی با اشاره به تعاملات دو کشور در حوزهICT در اجلاس بین المللی از قبیل ITU گفت: ما با یکدیگر در زمینه همکاری های بین المللی از جمله درITU تفاهم خوبی داریم و امیدواریم در آینده این همکاری ها توسعه یابد.

   

  وی با اشاره به قرابت های فرهنگی و مذهبی دو کشور، بیان کرد: مردم و دولت ایران برای مردم و دولت اندونزی احترام خاصی قائل هستند و این امر بر تقویت مناسبات تاثیرگذار است.


  اکتاوینو علیمودین سفیر جدید اندونزی نیز با تایید سخنان وزیر ارتباطات در زمینه همکاری دو جانبه، بیان کرد: علاقه مندیم که در زمینه انرژی، نفت، گاز و برق و همچنین همکاری های فرهنگی و علمی بتوانیم همکاری گسترده ای داشته باشیم.


  وی در زمینه مخابرات و ICT نیز گفت: ایران و اندونزی می توانند در این خصوص یکدیگر را حمایت کنند و و از یکدیگر در مجامع بین المللی حمایت نمایند.