ایران و رومانی علاقه مند به گسترش روابط هستند

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار سفیر رومانی در ایران با تقدیر از تلاش وی بر علاقه مندی دو کشور بر گسترش روابط تاکید کرد. ایران و رومانی علاقه مند به گسترش روابط هستند

   

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر واعظی با بیان اینکه روابط ایران و رومانی سابقه بسیار طولانی دارد، افزود: تجربه خوب گذشته و درک متقابل، در شرایط جدید نیز می تواند ادامه یافته و شاهد گسترش روابط در زمینه های اقتصادی تجاری انرژی و فرهنگی باشیم.


  وزیر ارتباطات با اشاره به عضویت رومانی در اتحادیه اروپا گفت: دولت ایران دیدگاه مثبتی نسبت به رومانی دارد و پس از برجام، علاقه مند به گسترش روابط با کشورهایی همچون رومانی است.


  دکتر واعظی، همچنین به دیدگاه مثبت دولت نسبت به تقویت بخش خصوصی پرداخت و نسبت به فعال شدن بخش خصوصی دو کشور در زمینه های مختلف تاکید کرد.


  وی در ادامه ضمن تقدیر مجدد از زحمات تئودورسکو، خواستار انتقال دانش و تجربه وی به سفیر جدید شد.


  وی با اعلام آمادگی در زمینه گسترش روابط دو جانبه خاطر نشان کرد: زمینه های مختلف همکاری بین دو کشور وجود دارد و می تواند در تمامی ابعاد گسترش یابد.


  تئودورسکو سفیر رومانی در ایران نیز با ابراز خرسندی از روابط دو کشور و درک عمیق وزیر ارتباطات از روابط دیپلماتیک گفت: رومانی امیدوار است همکاری های دو کشور روز به روز گسترش بیشتری یابد.


  تئودورسکو با تاکید بر اهمیت روابط با ایران اظهار داشت: آمادگی و اراده سیاسی برای همکاری با ایران وجود دارد.


  وی با اشاره به عضویت رومانی در اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد: پس از تحریم ها و توافقات ۱+۵، زمینه های خوبی برای همکاری فراهم شده است و رومانی آمادگی دارد از ظرفیت های خود در اتحادیه اروپا جهت گسترش روابط با ایران استفاده کند.


  تئودورسکو با اشاره به پیشرفت های بخش خصوصی رومانی در حوزه ICT اظهار داشت: دولت تلاش دارد از این ظرفیت بهره برده و آمادگی داریم روابط بخش خصوصی دو کشور ارتقا یابد.


  وی که در آستانه پایان ماموریت خود کشورمان را ترک می کند، گفت: جانشین وی علاقه مند به توسعه روابط بوده و نگاه ایران و رومانی به یکدیگر دوستانه است و دولت و ملت رومانی علاقه مند به گسترش روابط دو کشور هستند.