دکتر واعظی در حاشیه نماز عید سعید فطر در همدان: دستورالعمل هایی در دولت برای ریشه کن شدن حقوق های نامتعارف تدوین شده است

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آیین نماز عید سعید فطر را در مصلی شهر همدان به امامت آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی نماینده ولی‌فقیه در استان همدان و امام جمعه شهر همدان اقامه کردند. دکتر واعظی در حاشیه نماز عید سعید فطر در همدان: دستورالعمل هایی در دولت برای ریشه کن شدن حقوق های نامتعارف تدوین شده است


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ دکتر واعظی پس از اقامه نماز در مصلی شهر همدان، در حاشیه این مراسم که با حضور استاندار، مدیران و مسئولان اجرایی، قضایی و انتظامی و اقشار مختلف مردم همدان در مصلای این شهر  برگزار شد، به بحث حقوق های نامتعارف اشاره کرد و گفت: حقوق های نامتعارف مربوط به بخش اندکی از شمار زیاد مدیران فعال و توانمند در کشور است.


  وی ادامه داد: باید اندک بودن شمار این افراد برای ملت ایران روشن شود هر چند این تعداد اندک نیز برای دولت قابل قبول نیست.


  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پرداخت حقوق های نامتعارف فقط مختص قوه مجریه نیست، بلکه در بخشی از نهادها، ارگانها و قوای دیگر نیز وجود دارد و این نوع حقوق ها به علت ضعف های گذشته در مقررات گذاری ایجاد شده است.


  واعظی افزود: رئیس جمهوری دولت یازدهم با جدیت مصمم به برخورد با حقوق های نامتعارف بوده و به این منظور در قالب بیانیه به این موضوع پرداختند.


  وی ادامه داد: در این راستا تعدادی از افرادی که حقوق های نامتعارف دریافت کردند عزل شدند و برخی هم به زودی عزل می شوند.


  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دستورالعمل هایی در دولت تدوین شده و پیشنهادی هم به مجلس شورای اسلامی داده شده است تا حقوق های نامتعارف برای همیشه ریشه کن شود.
  واعظی اضافه کرد: برخی بر موضوع پرداخت های حقوق نامتعارف موج سواری کردند.


  در ادامه حضور وزیر ارتباطات در استان همدان، جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، با ریاست دکتر واعظی و با حضور استاندار و مدیران استانی برگزار شد و طی آن وضعیت حوزه ICT استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


  در این جلسه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بررسی برنامه ها و اقدامات هریک از دستگاههای تابعه وزارت و اپراتورها در استان، به ارائه رهنمود درخصوص پیگیری و رفع مشکلات بخش و پیشبرد برنامه ها پرداخت.


  وی در ادامه ضمن دعوت به همکاری و همدلی همه دست اندرکاران بخش دولتی و خصوصی حوزه فاوا، خدمتگزاری برای مردم را یک فرصت و غنیمت دانست و بر تقویت و توسعه کسب و کارهای نوپای فاوا، با توجه به درصد بالای فارغ التحصیلان کشور در این بخش تاکید کرد.


  در این جلسه مهندس ساکی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، نیز به ارایه گزارشی از  وضعیت  بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات استان و اقدامات صورت گرفته پرداخت و برنامه های بخش ICTاستان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و برنامه سالانه اداره کل ارتباطات را تشریح کرد.


  پس از جلسه، دکتر واعظی به همراه اعضای شورای مدیران از سایت موبایل و سایت WLLروستایی شرکت مخابرات استان بازدید به عمل آورد.