حضور آیت ا... حائری شیرازی در پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران

  آیت ا... حائری شیرازی عضو سابق مجلس خبرگان رهبری، روز سه شنبه ۲۵ خرداد سال جاری، در پژوهشکده رانشگرهای فضایی  پژوهشگاه فضایی ایران  حضور یافت. حضور آیت ا... حائری شیرازی در پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران


  به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، آیت ا... محی الدین حائری شیرازی در پژوهشکده رانشگرهای فضایی حضور یافت و  ضمن گفتگو با مسئولان و دیدار از این پژوهشکده به مناسبت ماه مبارک رمضان سخنرانی نمود.

  ایشان طی سخنانی ضمن اشاره به آغاز جابه‌جایی حکومت‌ها از دست ناصالحان به دست صالحان در عصر کنونی، گفت بیداری انسانی مقدمه بیداری اسلامی است که در دنیا در حال شکل گرفتن است.

  بنا بر این گزارش، عضو سابق مجلس خبرگان رهبری با اشاره به داعش، آل سعود، طالبان و سایر گروه‌های انتحاری بیان داشت این افراد قبل از انسان شدن، مسلمان شده‌اند که نتیجه این اتفاق، توحشی است که متاسفانه  به  نام قرآن و اسلام  صورت می‌گیرد .

  حضور آیت ا... حائری شیرازی در پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران

  وی در تعریف مسلمان شدن و انسان شدن بیان داشت، مسلمان شدن تحت تربیت حجت ظاهری یعنی انبیاء قرار گرفتن است و انسان شدن تحت تربیت حجت باطنی یعنی عقل قرار گرفتن و درنتیجه اخلاق و رفتار انسانی داشتن است.

  در ادامه، آیت ا... حائری شیرازی انقلا ب اسلامی را نقطه آغاز جابه‌جایی‌های عصر کنونی نام برد و  گفت در این جابه‌جایی‎‌ها، حکومت از غیر انسان‌ها  گرفته می‌شود و به دست انسان‌ها سپرده می‌شود.

  ایشان در این راستا، از امام راحل(ره) و یاران صدیق‌شان همچون دکتر چمران، دکتر بهشتی  و... به عنوان افرادی که ابتدا مسیر انسان شدن را طی نموده و سپس مسلمان شده‌اند، یاد کرد و افزود امام (ره) انقلابش را از انسانیت شروع کرد و تلاش نمود انسانیت افراد زمینه ساز اسلامیتشان باشد.

  آیت ا... محی الدین حائری شیرازی همچنین بیان داشت که امروزه انقلاب‌های انسانی درون حکومت‌ها و نظام‌هایی چون آمریکا، ترکیه و غیره به صورت خودجوش در حال به وجود آمدن است و از آنجا که این انقلاب‌ها مبتنی بر انسانیت است، ادامه پیدا خواهد کردو ماندگار می‌شود.

  حضور آیت ا... حائری شیرازی در پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران

  وی در انتها گفت یکی از نمادهای انسانیت، روابط‌مبتنی بر احترام و تحمل یکدیگر است، اگر در کشور ما مسئولانی که بر سر کار می‌آیند، قبل از اصولگرا بودن یا اصلاح‌طلب بودن ، انسان باشند، همدیگر را تحمل می‌نمایند.

  ایشان شعار همدلی و همزبانی را حکایت از انسان شدن  دانست و بیان داشت مسلمانی آسان است، اما انسان شدن سخت است. اسلام پیوندی است که اگر به درخت انسانیت بخورد ، میوه‌اش تعالی و ترقی خواهد بود و اگر به درخت غیر انسانی پیوند یابد ، نتیجه‌اش توحشی همچون داعش است که به نام اسلامیت انجام می‌شود.