رونمایی از فاز اول دولت الکترونیک تا یک ماه آینده/تلاش برای تولید محتوای فاخر

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رونمایی فاز اول دولت الکترونیک تا ماه آینده خبر داد و گفت: تلاش بر این است که در نیمه دوم سال جاری شروع بکار شبکه ملی اطلاعات را داشته باشیم. رونمایی از فاز اول دولت الکترونیک تا یک ماه آینده/تلاش برای تولید محتوای فاخر

   

  دکتر واعظی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره نقش فضای مجازی در تربیت نسل آینده نیز اظهار داشت: فضای مجازی باید در خدمت مسایل فرهنگی و ارتقای علمی کشور باشد و باعث توجه بیشتر به تعلیم و تربیت شود.


  وی افزود: دغدغه رهبر معظم انقلاب دغدغه به حقی است که وظیفه همه ما است تا به آن لبیک بگوییم و برای آن برنامه ریزی کنیم. برای رفع این دغدغه تلاش می کنیم و این ضرورت دارد.


  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درباره اولویت های دیگر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهارداشت: اولویت ما این است که دولت الکترونیک را عملیاتی کنیم که تا یک ماه آینده فاز اول آن رونمایی می شود. از طرفی نیز تلاش بر این است که در نیمه دوم سال جاری شروع بکار شبکه ملی اطلاعات را داشته باشیم.


  واعظی یادآور شد: همچنین با توجه به اینکه نیازها در کشور در حال افزایش است، نیازمند آن هستیم شبکه زیرساخت کشور را هم در بخش انتقال و هم در بخش آی. پی گسترش دهیم.


  وی افزود: ما باید برای تولید محتوای فاخر تلاش کنیم. برای اینکه اشتغال بوجود بیاوریم باید اپلیکیشن و خدمات را ایجاد کنیم تا این ها گسترش بیشتری پیدا کند که امیدواریم بتوانیم در این زمینه ها قدم هایی برداریم.


  عضو کابنیه تدبیر و امید ادامه داد: در رابطه با ماهواره ملی نیز کارهایی را انجام می دهیم که در این رابطه دو فاز خط موازی را طی می کنیم، یک خط این است که در پژوهشگاه فضایی و دانشگاه ها برای ساخت ماهواره تلاش می کنیم و از طرفی در ارتباط با خرید ماهواره ملی مذاکرات را با برخی شرکت ها و کشورها شروع کرده ایم.

  **جلسات مشترک با منتخبان مردم در حل مشکلات موثر است


  واعظی همچنین درباره نشست شامگاه گذشته منتخبان مجلس دهم با رئیس جمهوری اظهار داشت: این جلسه خوب بود و امیدواریم همدلی، تعامل و همراهی دولت و مجلس تا پایان چهار سال ادامه پیدا کند.


  وی افزود: تعداد زیادی از نمایندگان تغییر کرده اند که این آشنایی اولیه می تواند هم به دولت و هم به مجلس کمک کند تا همکاری نزدیکتری با یکدیگر داشته باشند.


  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: این نوع جلسات می تواند کمک زیادی کند که ما زودتر به مسایل واقف شویم و برای حل مشکلات مردم برنامه ریزی کنیم.