بررسی پروژه توسعه برنامه آموزش فضایی در اولین جلسه گرو ه کارشناسی

  به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پژوهشگاه فضایی ایران، اولین جلسه گروه کارشناسی برای بررسی پروژه "توسعه برنامه آموزش فضایی اپسکو" روزهای ۶ تا ۸ اردیبهشت سال جاری در شهر پکن چین برگزار شد. بررسی پروژه توسعه برنامه آموزش فضایی در اولین جلسه گرو ه کارشناسی


  در این جلسه که با همکاری سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) و مرکز منطقه‌ای آموزش‌های علوم و فناوری فضایی در آسیا و اقیانوسیه (وابسته به سازمان ملل متحد) در ساختمان مرکزی اپسکو برگزار شد، نمایندگانی از کشورهای عضو اپسکو شامل ایران، چین، بنگلادش، مغولستان، پاکستان، پرو، تایلند و ترکیه حضور پیدا کردند.


  ۱۶ نماینده حاضر در این جلسه که اساتید و کارشناسانی از دانشگاه‌های کشورهای عضو اپسکو بودند، در مورد وضعیت آموزش فضایی و همچنین نیازها و انتظارات کشور خود در برنامه آموزشی مذکور به گفتگو پرداختند.


  شایان ذکر است در این جلسه، دکتر محمد ابراهیمی نماینده کشور ایران و مدیر کل آموزش، تحصیلات و پایگاه داده اپسکو نیز در مراسم افتتاحیه سخنرانی نموده و توضیحاتی در مورد فعالیت‌های آموزشی و تحصیلی و همچنین سابقه برنامه آموزش فضایی اپسکو ارائه کرد.

  بررسی پروژه توسعه برنامه آموزش فضایی در اولین جلسه گرو ه کارشناسی

  منبع خبر: www.apsco.int